KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Magda Skubisz o swoich książkach w KBP

Magda Skubisz. Magda Skubisz. Fot. Robert Podwyszyński

Krośnieńska Biblioteka Publiczna (ul. Wojska Polskiego 41) zaprasza 21 października na spotkanie z Magdą Skubisz, autorką trzech powieści o przemyskich licealistach. Spotkanie  poprowadzi Anna Gorczyca, dziennikarka Gazeta Wyborczej. Początek o godzinie 17.

REKLAMA


Magda Skubisz urodziła się w Przemyślu (w 1978 r.) i ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny). Zawodowo zajmuje się emisją głosu, a także współpracuje z rzeszowskimi teatrami jako konsultant ds. wokalnych. Koncertowała m.in. z Urszulą Dudziak.

Jest autorką trzech powieści opowiadających o przemyskich licealistach: "LO Story" (2008, 2009 - Prószyński i S-ka, 2016 - Videograf)  " Dżus&Dżin" (2009 - Prószyński i S-ka, 2016 - Videograf) i "Chałturnik" (2016 - Videograf).

Książki wywołały sporo kontrowersji w rodzinnym mieście; do wydawnictwa dotarł list protestacyjny podpisany przez nauczycieli z byłego liceum autorki, w którym oskarżono ją o szkalowanie dobrego imienia szkoły i "kalanie własnego gniazda". W 2010 roku, z rekomendacji Marka Nowakowskiego, Magda Skubisz znalazła się w gronie dziesięciu polskich autorów nominowanych do Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza (powieść "Dżus&Dżin"). W 2014 roku została laureatką Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Pytana w jednym z wywiadów, którego ze swoich bohaterów książkowych lubi najbardziej odpowiada: Uwielbiam wszystkie swoje postacie. Są jak moje dzieci, a jak wiadomo, dzieci należy kochać jednakowo, nawet te, które najbardziej broją. Ostatnio sporo pracuję nad Wanią i dochodzę do wniosku, że chociaż chłopak z niego wredny, to jednak ma sporo cech, które lubię - jest odważny, inteligentny, przystojny i mówi mądre rzeczy. Idealny kandydat na literackiego superhero.
 
Po spotkaniu będzie można kupić książki M. Skubisz z autografem.

mm

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?