Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

"Migawki z Himalajów i Karakorum" - spotkania z podróżnikami

"Migawki z Himalajów i Karakorum" - spotkania z podróżnikami Fot. archiwum MRZwK

W październiku Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami wracają do tematu  wysokich gór. 24 października gościem Piwnicy PodCieniami będzie ikona polskiego himalaizmu - Walenty Fiut, który wygłosi prelekcję "Migawki z Himalajów i Karakorum".

REKLAMAWalenty Fiut to polski taternik, alpinista i himalaista. Jeden z czołowych polskich wspinaczy, zdobywający najwyższe szczyty świata w złotym okresie polskiego himalaizmu.

Był uczestnikiem pierwszego polskiego przejścia zimowego północnej ściany Grandes Jorasses drogą przez Całun w 1977 r. (wraz z Janem Wolfem). Uczestniczył w czteroosobowej wyprawie (Andrzej Czok, Janusz Skorek, Jan Wolf), która w dniach 1-4 marca 1978 roku dokonała pierwszego polskiego zimowego przejścia północnej ściany Eigeru. Uczestnik historycznej wyprawy na Mount Everest w 1980 roku, która zakończyła się pierwszym zimowym wejściem na najwyższy szczyt Ziemi.

Wraz z Krzysztofem Wielickim, Andrzejem Czokiem i Krzysztofem Pankiewiczem dokonał też szybkiego wejścia na Pik Komunizma i innych wejść w Pamirze.

Ma na swoim koncie liczne wejścia na szczyty andyjskie w Peru i Kolumbii, wulkany w Meksyku, siedmiotysięczniki w Hindukuszu afgańskim i pakistańskim, wspinaczki w Kaszmirze i Gharwalu w Indiach, działalność w Himalajach Nepalu, a także różne drogi w Kaukazie. Podczas prelekcji "Migawki z Himalajów i Karakorum" usłyszymy relacje z 3 wypraw: Mount Everest - 8848 m n.p.m. (zima 1980), Broad Peak - 8051 m n.p.m (lato 1984) oraz Lhotse - 8516 m n.p.m. (lato 1985, 1987).

Spotkanie odbędzie się 24 października o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami w Krośnie (ul. Rynek 5). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej gminy Krosno.

pikt/red.

  • autor: pikt/red.

1 komentarz

  • AnnitaLar

    Господа здравствуйте! Темы, которые вы обсуждаете на форум очень интересны. Особо желаю высказать свою признательность модераторам форума. А не желаете ли вы, обсудить влияние мирового финансового кризиса на кошелёк простого форумчанина. Желаю счастья, любви и успеха во всех делах!

    Zgłoś nadużycie AnnitaLar piątek, 14, październik 2016 21:06 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj