KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Co wiemy o krośnianach - patronach ulic w mieście? Nagrodzono laureatów konkursu

Co wiemy o krośnianach - patronach ulic w mieście? Nagrodzono laureatów konkursu Fot. KBP

Od czerwca do września krośnianie mogli sprawdzić swoja wiedzę na temat zasłużonych mieszkańców miasta - patronów ulic, biorąc udział w internetowym konkursie.

REKLAMA


Wystarczyło wypełnić test konkursowy i odpowiedzieć na dziewięć pytań m.in.: Od którego roku funkcję burmistrza Krosna pełnił August Lewakowski, absolwent prawa na Uniwersytecie we Lwowie, uczestnik Powstania Styczniowego, propagator przemysłu i szkolnictwa tkackiego? Jak miał na imię i nazwisko poeta, prozaik i tłumacz, żyjący w latach 1871-1930, w Krośnie, m. in. prowadził aptekę? Przy jakiej ulicy znajduje się pomnik Roberta Portiusa? Jak nazywał się krośnieński lekarz, leczył m. in. chorych w obozach jenieckich, zmarł w 1915 r. w Rosji?

Spośród 35 prawidłowych odpowiedzi wylosowano pięciu laureatów. Losowanie odbyło się w trakcie spotkania dla dzieci, a osobą która wylosowała zwycięzców była 6-letnia Gabrysia Wacek z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Krośnie.

21 października laureatom konkursu nagrody wręczył Bogusława Bęben, wicedyrektor KBP.
Nagrodzono Jagodęa Kuśmierczyk, Maję Longawa, Tadeusza Łopatkiewicza, Agatę Sawicka i Annę Szczurek.

Organizatorami konkursu były Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Odział w Krośnie i Krośnieńska Biblioteka Publiczna przy wsparciu finansowym gminy Krosno, w ramach projektu "Reporterskie poszukiwania".

mm/red.

  • autor: mm/red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?