KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wystawa malarstwa: Walenty Wróblewski i Kamil Siczek w BWA

Kamil Siczek - Miasto Kamil Siczek - Miasto

Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie zaprasza od 18 listopada na wystawę malarstwa Walentego Wróblewskiego oraz Kamila Siczek. Ekspozycję można zwiedzać do 9 grudnia.

REKLAMA


Walenty Wróblewski
Urodził się w 1954 roku w Bielsku Podlaskim. W 1974 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1978 roku w pracowni Andrzeja Kołodziejka. Od 1983 roku do dzisiaj pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.

Od 2012 roku pełni funkcję kierownika Zakładu Malarstwa I. Uprawia przede wszystkim malarstwo. W swojej aktywności wychodzi poza praktyczne, typowo twórcze doświadczenie. Angażuje się również społecznie w środowisku artystycznym Lublina. W latach 1993 -  Programowej Galerii ZPAP "Pod Podłogą". Otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia artystyczne w latach 1996 oraz 2016. Jest laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień, był stypendystą ministra kultury i sztuki w latach 1986 - 87, 1990 - 91 oraz rektora UMCS. Jest laureatem Artystycznej Nagrody Województwa Lubelskiego w latach 1994 oraz 2013. Dotychczas zorganizował 54 wystawy indywidualne oraz uczestniczył w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Kamil Siczek
Urodził się w 1978 r. w Lublinie. Pierwsze doświadczenia artystyczne zdobywał w Liceum Plastycznym im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. W w liceum był laureatem nagrody Grand Prix V Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego Myślęcinek 97 oraz stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki w latach 1997 - 98. W latach 1998-2003 studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W trakcie studiów uczestniczył w wystawach zbiorowych malarstwa i rysunku, m. in. w Pałacu Sztuki w Krakowie oraz BWA w Sandomierzu. Został dwukrotnie wyróżniony za wysokie osiągnięcia artystyczne. W 2003 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Leszka Misiaka. Od roku 2004 jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie w Zakładzie Malarstwa I. Uzyskał stopień doktora w dziedzinie Sztuki Plastyczne w 2012 roku. Uprawia malarstwo, rysunek oraz multimedia.
 
Wernisaż wystawy zaplanowano w  piątek (18 listopada) o godzinie 17.

mb/red.

  • autor: mb/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?