KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"SzczepaniCon" - setki uczestników

"SzczepaniCon" - setki uczestników Fot. archiwum

Lord Vader i imperialni szturmowcy w "Szczepaniku"! 18 listopada w ZSP  nr 1 w Krośnie odbyła się druga edycja SzczepaniConu - konwentu poświęconego tematyce science-fiction i fantasy. W wydarzeniu, oprócz uczniów  "Szczepanika", wzięło udział około 200 gimnazjalistów.

REKLAMA


Całość imprezy była podzielona na kilka sal: w najmniejszej urządzono pokój gier retro, gdzie można było pograć na konsolach sprzed dwudziestu lat, a także podziwiać możliwości Virtual Reality. W drugim pokoju gier można było zagrać w gry planszowe, zorganizowano tutaj ponad 80 stanowisk do gier przygotowany przez Blueberrypuddingcake.

W sali gimnastycznej odbyły się dwie prelekcje na temat Gwiezdnych Wojen wygłoszone przez Legion 501. Przedstawiono ciekawostki dotyczące produkcji kostiumów, historię Legionu oraz ich akcje charytatywne. Po prelekcjach była możliwość zrobienia sobie zdjęć z Lordem Vaderem i innymi postaciami z filmu.

W jednej z największych szkolnych sal lekcyjnych odbyła się seria prezentacji na tematy: świat seriali telewizyjnych, paradoksy podróży w czasie, świat orków, wykład o Vladzie Palowniku oraz uniwersum DC i Marvel. Prelegentami byli Gabriela Kościelniak, Piotr Dymiński, Szymon Baran, Antoni Łętkowski z krośnieńskiego klubu fantastyki Elizjum oraz Krystian Dziok i Damian Nowak, uczniowie "Szczepanika". Na prelekcjach obecnych było po około 100 osób.

W prelekcji odbywały się konkursy, w których można było zdobyć ciekawe nagrody.

Organizatorami  warsztatów fantastyki byli nauczyciele: Elżbieta Marczuk  oraz  Tomasz Celej, a także uczniowie: Krystian Dziok i Damian Nowak z kl. 3a LO.

em/pd
Fot. archiwum

  • autor: em/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?