KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wystawa prac plastycznych Anny Warchał w KBP

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza 14 grudnia na otwarcie wystawy prac Anny Warchał. Wydarzenie odbędzie się w saloniku artystycznym biblioteki. Początek o godzinie 17. Ekspozycję można zwiedzać do 7 stycznia.

REKLAMA


Anna Warchał jest emerytowaną nauczycielką plastyki i mieszka w Dynowie. Do jej hobby należy rysowanie. Najczęściej posługuje się suchą pastelą, ołówkiem oraz piórkiem i tuszem. Interesuje się martwą naturą, pejzażem i portretem. Jej rysunki tworzą rozmaite cykle np. "Grzyby, róże, pejzaż z drogą, przemijanie itp."

Główne motywy przedstawia w różny sposób. W martwych naturach zaznacza dużo szczegółów i podkreśla bryłowatość przedmiotów, a wszystko umieszcza na nierzeczywistym, rozedrganym tle. W pejzażach eksponuje efekty kolorystyczne i zaznacza plany, pomija natomiast dokładne wykreślanie perspektywy. Portret modela traktuje swobodnie, dla spotęgowania wrażenia i podkreślenia wybranych problemów plastycznych posługuje się kontrastem barwnym.

Ze względu na stan zdrowia Anna Warchał rzadko przebywa poza domem, tworzy głównie we wnętrzu. Podczas pracy blok trzyma na kolanach.

Jej prace były prezentowane na kilku wystawach: w Krzywem, Dynowie, Lesku, Sanoku, Brzozowie i Rzeszowie. Trzykrotnie przekazywała swoje rysunki na aukcje dla chorych dzieci.

Krośnieńska Biblioteka Publiczna
Biblioteka Główna - Salonik Artystyczny
ul. Wojska Polskiego 41

Wystawa malarstwa i rysunku Anny Warchał
- ekspozycja: 14 grudnia - 7 stycznia,
- wernisaż: 14 grudnia, godz. 17:00.

kbp/red.

  • autor: kbp/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?