Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wystawa prac plastycznych Anny Warchał w KBP

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza 14 grudnia na otwarcie wystawy prac Anny Warchał. Wydarzenie odbędzie się w saloniku artystycznym biblioteki. Początek o godzinie 17. Ekspozycję można zwiedzać do 7 stycznia.

REKLAMAAnna Warchał jest emerytowaną nauczycielką plastyki i mieszka w Dynowie. Do jej hobby należy rysowanie. Najczęściej posługuje się suchą pastelą, ołówkiem oraz piórkiem i tuszem. Interesuje się martwą naturą, pejzażem i portretem. Jej rysunki tworzą rozmaite cykle np. "Grzyby, róże, pejzaż z drogą, przemijanie itp."

Główne motywy przedstawia w różny sposób. W martwych naturach zaznacza dużo szczegółów i podkreśla bryłowatość przedmiotów, a wszystko umieszcza na nierzeczywistym, rozedrganym tle. W pejzażach eksponuje efekty kolorystyczne i zaznacza plany, pomija natomiast dokładne wykreślanie perspektywy. Portret modela traktuje swobodnie, dla spotęgowania wrażenia i podkreślenia wybranych problemów plastycznych posługuje się kontrastem barwnym.

Ze względu na stan zdrowia Anna Warchał rzadko przebywa poza domem, tworzy głównie we wnętrzu. Podczas pracy blok trzyma na kolanach.

Jej prace były prezentowane na kilku wystawach: w Krzywem, Dynowie, Lesku, Sanoku, Brzozowie i Rzeszowie. Trzykrotnie przekazywała swoje rysunki na aukcje dla chorych dzieci.

Krośnieńska Biblioteka Publiczna
Biblioteka Główna - Salonik Artystyczny
ul. Wojska Polskiego 41

Wystawa malarstwa i rysunku Anny Warchał
- ekspozycja: 14 grudnia - 7 stycznia,
- wernisaż: 14 grudnia, godz. 17:00.

kbp/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj