KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"KROSNO - czarno na białym", album Kuźni Światła

"KROSNO - czarno na białym", album Kuźni Światła Fot. Radosław Sawaryn

260 artystycznych fotografii zapełnia strony albumu "KROSNO - czarno na białym". Na fotografiach próbują odpowiedzieć, jakie jest Krosno i jaki jest sens oraz znaczenie samej fotografii. Zobaczcie próbkę ich twórczości!

REKLAMA


W 2016 roku grupa miłośników fotografii z Krośnieńskiego Kółka Fotograficznego Kuźnia Światła rozpoczęła realizację projektu "KROSNO - czarno na białym". Jego owocem jest publikacja pod tym samym tytułem, która na 272 stronach zawiera 260 czarno-białych fotografii autorstwa Barbary Niedzieli, Katarzyny Kraśnianki-Sołtys, Michała Urbanka, Romana Klary, Radosława Sawaryna, Sylwestra Wojnara i Tomasza Wajdy.

We wstępie autorzy napisali:

Książka, którą państwo trzymacie w rękach jest dla nas próbą odpowiedzi na dwa pytania. Po pierwsze - czym właściwie jest fotografia (jaki jest jej sens i znaczenie, jak wpływa na to, co nas otacza...), a po drugie - jakie jest naprawdę Krosno?
Znamy twarz miasta w ujęciu marketingowym, gdzie występuje jako produkt... Znamy najbardziej nagłośnione wydarzenia, kilka reprezentacyjnych ulic, trochę oficjalnych informacji... ale czy to wszystko? Czy to wystarczy, by poznać smak Krosna, jego urok i niepowtarzalny klimat?
Postanowiliśmy odnaleźć inne Krosno... mniej oficjalne... mniej uczęszczane...
Przez cały rok, miesiąc po miesiącu i tydzień po tygodniu przemierzaliśmy miasto w poszukiwaniu jego prawdziwego oblicza.
Zdajemy sobie sprawę, że nie pokazaliśmy wszystkiego, że nasz portret miasta jest niekompletny i fragmentaryczny. Życie w mieście, jak zresztą każde inne, ma swoją niepowtarzalną dynamikę, której nie da się zamknąć w ostateczne ramy. To życie mieni się i lśni tysiącem odcieni, emocji i nastrojów. Mamy nadzieję, że udało nam się uchwycić choć niektóre.


Fot. Roman Klara


Fot. Michał Urbanek


Fot. Sylwester Wojnar


Fot. Tomasz Wajda


Fot. Michał Urbanek


Fot. Sylwester Wojnar


Fot. Radosław Sawaryn

Książka została wydana w nakładzie 150 numerowanych egzemplarzy przez agencję fotograficzno-reklamową GRAFFIA z Krosna.

Książkę można nabyć w Księgarni-Antykwariacie Zbigniewa Oprządka przy ulicy Portiusa w Krośnie.

red.
Fot. archiwum "Kuźnia Światła"

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?