KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rozstrzygnięto powiatowy Konkurs Polskiej Poezji Sybirackiej

Uczniowie szkół gimnazjalnych Uczniowie szkół gimnazjalnych Fot. archiwum

Ponad 70 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z Krosna i powiatu wzięło udział w powiatowym konkursie Polskiej Poezji Sybirackiej. Przesłuchania odbyły 23 marca w LO w Jedliczu. Wyłoniono laureatów.

REKLAMA


Inicjatorką konkursu organizowanego już od siedmiu lat była śp. Romana Zoła, osoba, która przeszła przez "piekło" Sybiru. Organizatorzy z powodzeniem kontynuują jej dzieło. Konkurs propaguje wiedzę historyczną i kultywuje pamięci o losach Sybiraków.

Każdy z wykonawców przygotował jeden wybrany utwór. Jury oceniało zrozumienie tematu, interpretację, dykcję i ogólne wrażenia artystyczne. W składzie oceniających zasiedli Jolanta Bajgier, Małgorzata Durda i Ewa Bukowiecka.


Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Nagrody i wyróżnienia wręczali starosta krośnieński, Jan Juszczak i dyrektor LO w Jedliczu, Iwona Pytel. Starosta przekazał słowa uznania uczestnikom konkursu za to, że podjęli ten trudny temat, a także opiekunom i nauczycielom za przygotowanie swoich uczniów do konkursu.

- Dla młodzieży oczekującej na rozstrzygnięcie konkursu przygotowano wiele atrakcji. Uczniowie mogli skorzystać ze strzelnicy, która znajduje się w szkole, z sali relaksacyjnej oraz obejrzeć wystawę przygotowaną przez IPN w Rzeszowie poświęconą powstaniu Aparatu Bezpieczeństwa na Podkarpaciu - mówi Ewa Bukowiecka, rzecznik prasowy starostwa powiatowego.

Wybrani laureaci zaprezentują utwory poezji sybirackiej podczas obchodów rocznicowych Zbrodni Katyńskiej i Tragedii Smoleńskiej, które odbędą się 12 kwietnia przy Pomniku Katyńskim przed krośnieńskim starostwem (ul. Bieszczadzka).

Wyniki konkursu - gimnazja:
I miejsce: Aleksandra Delimata (Targowiska),
II miejsce: Natalia Szelc (Krościenko Wyżne),
II miejsce:Adrian Klamut (Wróblik Szlachecki),
III miejsce: Aleksandra Danek (Odrzykoń),
III miejsce: Wiktoria Nowak (Gimnazjum Nr 1 Krosno).

Wyróżnienia: Karolina Mazur (Miejsce Piastowe), Katarzyna Prajsnar (Korczyna), Dawid Jakieła (Królik Polski), Gabriela Złotko (Krosno), Wiktoria Mazurek (Jasionka), Sandra Ziomek (Jedlicze).
 
Wyniki konkursu - szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce: Dominika Góra (III LO Krosno),
II miejsce: Maria Marszałek (Technikum Nr 6 Krosno),
II miejsce: Aleksandra Zwiercan (LO Jedlicze)
III miejsce: Mateusz Buda (Technikum Nr 6 Krosno),
III miejsce: Anita Sobiecka (ZS Iwonicz).

Wyróżnienia: Alina Duszczyńska (ZS Iwonicz), Joanna Cysarz (ZS przy OSiW OHP Iwonicz), Beata Turczyńska (ZSP Nr 2 Krosno), Sabina Turczyn (ZSGH Iwonicz Zdrój).

red.
Fot. archiwum

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?