KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zostań Mistrzem Ortografii 2017

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Już po raz szósty mieszkańcy Krosna i regionu mogą się zmierzyć z trudnościami polskiej ortografii. Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie o tytuł "Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2017". Zgłoszenia można przesyłać do 23 maja.

REKLAMA


Celem konkursu jest popularyzacja zasad poprawnej polszczyzny wśród mieszkańców Krosna i powiatu, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego oraz utrwalanie zasad ortografii poprzez zabawę.

Do 23 maja osoby mające przynajmniej 12 lat mogą zgłaszać się do 6. edycji konkursu ortograficznego. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie pod numerami 13 43 213 56 lub 4321370, na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w siedzibie KBP przy ul. Wojska Polskiego 41.

Dyktando zaplanowano w czytelni głównej KBP na 1 czerwca (czwartek) o godz. 9 z udziałem uczniów kl. V i VI szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjów. Dzień później, 2 czerwca (piątek) o godz. 12 dyktando napiszą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i pozostałe osoby, które będą chciały wziąć udział w zabawie ortograficznej. W treści dyktanda nie zabraknie oczywiście wątków krośnieńskich.  

W każdej grupie wiekowej zostanie przyznana nagroda główna i po dwa wyróżnienia, wręczone na Rynku podczas Dni Krosna.  

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Krośnie i Krośnieńska Biblioteka Publiczna przy wsparciu finansowym miasta Krosna.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.kbp.krosno.pl

mm/mg

  • autor: mm/mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?