KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Biblioteka Publiczna w Krośnie obchodziła 70-lecie swojej działalności

Biblioteka Publiczna w Krośnie obchodziła 70-lecie swojej działalności Fot. archiwum KBP

Krośnieńska Biblioteka Publiczna świętuje 70. rocznicę powstania. Uroczystości z okazji jubileuszu odbyły się 14 września. Podczas wydarzenia wręczona medale i odznaczenia dla pracowników kultury.

REKLAMA


W obchodach uczestniczyło wielu gości, w tym samorządowcy, dyrektorzy i bibliotekarze bibliotek publicznych z Rzeszowa, Jasła, Kolbuszowej, Przeworska, Przemyśla, Sanoka oraz powiatu krośnieńskiego i dyrektorzy instytucji kultury i placówek oświatowych Krosna.

Z okazji jubileuszu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe zasłużonym i długoletnim pracownikom krośnieńskiej biblioteki. Medalem Złotym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: Bogusława Bęben, Marek Bobusia, Maria Jamroga-Giba, Teresa Leśniak, Maria Zajdel.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński wyróżnił osoby zasłużone na rzecz Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej oraz rozwoju kultury polskiej. Odznaką Honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" odznaczeni zostali: Maria Marcinik, Małgorzata Węgrzyn, Monika Machowicz. Natomiast Małgorzata Jasiewicz otrzymała Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w rozwoju bibliotekarstwa i promocji czytelnictwa.

Odznaczenia wręczał wicewojewoda podkarpacki, Piotr Pilch.

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich nadał medale "W Dowód Uznania" i wystosował listy gratulacyjne. Wręczali je: Andrzej Jagodziński (członek Zarządu Głównego SBP), Małgorzata Sierżęga (przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP w Rzeszowie) i Grażyna Ziembicka (przewodnicząca Zarządu Oddziału SBP w Krośnie). Medale "W Dowód Uznania" otrzymały: Beata Koza, Maria Michna i Dorota Rec, natomiast listy gratulacyjne wręczone zostały: Agnieszce Bogacz, Elżbiecie Koś, Mirosławie Sawickiej, Elżbiecie Staroń.

"Siedemdziesięciolatka w świetnej formie"
Prezentację multimedialną o historii i działalności kulturalno-oświatowej i edukacyjnej krośnieńskiej biblioteki zatytułowaną "Siedemdziesięciolatka w świetnej formie", przygotowała Małgorzata Jasiewicz, kierownik oddziału dla dzieci KBP. W saloniku artystycznym prezentowana była wystawa okolicznościowa dokumentująca działalność kulturalno-animacyjną biblioteki. Ekspozycja dotyczyła publikacji Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, w tym wydawnictw jubileuszowych prezentujących siedemdziesięcioletnią historię placówki: wydana w 2007 roku książka "Biblioteki Publicznej w Krośnie 60 lat przed jutrem" oraz publikacja, która ukazała się w tym roku - "Krośnieńska Biblioteka Publiczna: dekada zmian i rozwoju: 2007-2016".

jł (kbp), red.

  • autor: jł (kbp), red.

1 komentarz

  • az

    Biblioteka to jedna z najlepiej wyposażonych bibliotek jakie znam. Naprawdę rewelacja. Nowe pozycje pojawiają się regularnie i szybko, choć przydałoby się by w kilku egzemplarzach, gdyż często trzeba na nie czekać po kilka miesięcy.

    Być może udałoby się znaleźć jakieś remedium na brak możliwości zamawiania pozycji online w ciągu dnia? Tylko po zamknięciu biblioteki. Zdaję sobie sprawę, że ograniczeniem tego jest fakt, że to ludzie mogą swobodnie chodzić po bibliotece i jedna pozycja mogłaby być zabrana z półki i jednocześnie zarezerowana, ale wtedy - można byłoby przyjąć, że priorytet ma osoba która fizycznie wypożycza ją z półki, a rezerwacja przez internet trafia w kolejkę.

    Zgłoś nadużycie az wtorek, 26, wrzesień 2017 09:32 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?