KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Inauguracja cyklu "Kino Konesera" w kinie Helios!

8 listopada krośnieńskie kino Helios rozpocznie cykl dla wszystkich fanów ambitnych, niezależnych produkcji filmowych o nazwie "Kino Konesera". W ramach cyklu Widzowie zobaczą filmy wybitnych reżyserów nagradzane na międzynarodowych festiwalach, a także najciekawsze pozycje kina niezależnego w sieci kin Helios.

REKLAMA


Filmy prezentowane w ramach "Kina Konesera" są wyselekcjonowane przez specjalistów Heliosa we współpracy z jednym z popularniejszych polskich krytyków filmowych - Tomaszem Raczkiem, ambasadorem cyklu.

"Ptaki Śpiewają w Kigali"
Cykl zainauguruje wielokrotnie nagradzany film: "Ptaki Śpiewają w Kigali", który zdobył między innymi Srebrne Lwy podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dla Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze oraz Złote Lwy w kategorii Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca dla Eliane Umuhire i Jowity Budnik.
To wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Jest rok 1994. Po tym jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi.

Świadkiem tych wydarzeń jest Anna, polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie...

"The Square"
Kolejnym filmem w ramach "Kina Konesera", który zostanie wyświetlony 22 listopada, będzie obraz "The Square", który zdobył Złotą Palmę podczas tegorocznego Festiwalu w Cannes.
Opowiada on historię Christiana, który pozornie ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Na co dzień jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Podczas przygotowań do premiery tytułowej instalacji, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunek okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem...

"Kino Konesera" to projekt, który cieszy się ogromną popularnością w całej Polsce. Zawdzięcza to repertuarowi bogatemu w filmy o różnorodnej tematyce, a także wyjątkowej atmosferze, jaka towarzyszy pokazom. Tytuły wybierane są w taki sposób, by zapewniały nie tylko rozrywkę i mile spędzony czas, ale również wzbogacały Widzów o nowe wartości, przeżycia i doświadczenie wizualne. Filmy w ramach tego projektu będą wyświetlane w kinie Helios w Krośnie cyklicznie, dwa razy w miesiącu.

Szczegóły dotyczące listopadowego repertuaru "Kina Konesera" dostępne są na stronie internetowej www.helios.pl, w zakładce "Projekty Specjalne".

ak, red.

  • autor: ak, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?