KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Trójka" - wystawa grafiki podopiecznymi Fundacji dla Sztuki

Krośnieńska Biblioteka Publiczna oraz Fundacja dla Sztuki zapraszają na wystawę prac Ingi Ginalskiej, Natalii Mareckiej i Michała Tokarza pt. "Trójka".

REKLAMA


Inga Ginalska, Natalia Marecka i Michał Tokarz są podopiecznymi krośnieńskiej Fundacji dla Sztuki.

Inga Ginalska - ur. 1994 r., absolwentka Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Obecnie studentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku grafika. Pasjonatka historii sztuki, podróży i sportu. W swojej twórczości porusza wiele tematów, nie ograniczając się wyłącznie do przedstawień konceptualno-abstrakcyjnych. Techniką warsztatową, w której powstają jej prace jest serigrafia. Swoją przyszłość zawodową wiąże z grafiką projektową.

Natalia Marecka - ur. 1995 r., przygodę ze sztuką rozpoczęła w Liceum Plastycznym w Krośnie, gdzie opanowała podstawowy warsztat plastyka. Swoje zainteresowania rozwija studiując grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od lat fotografuje doszukując się w codziennym otoczeniu niekonwencjonalnych układów kompozycyjnych oraz gry światła z formą. Szczególne miejsce w jej zainteresowaniach zajmuje architektura, której zgłębianie jest pretekstem wszelakich podróży.

Michał Tokarz - ur. 1995 r., absolwent Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Obecnie student Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku grafika. Interesuje się tradycyjnymi technikami graficznymi, filozofią oraz estetyką. W swojej twórczości głównie zajmuje się człowiekiem, próbą uchwycenia natury ludzkiej i wszystkim, co się z tym wiąże. Swoje prace realizuje głównie w rysunku, malarstwie oraz wklęsłodruku.

Krośnieńska Biblioteka Publiczna, Salonik Artystyczny Biblioteki
wystaw: grafika pt. "Trójka",
wernisaż: środa, 10 stycznia, godz. 17:00,
Krosno, ul. Wojska Polskiego 41.

kbp, red.

  • autor: kbp, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?