KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

10. edycja cyklu "KULTURA DOSTĘPNA" w kinie Helios!

Widzowie kina Helios poznają najlepsze, najczęściej nagradzane, najbardziej cenione przez krytyków oraz publiczność polskie filmy w ramach dziesiątej już edycji cyklu "Kultura Dostępna". Seanse odbywają się o godzinie 13:00 oraz 18:00. Pierwszy seans tej edycji już za tydzień!

REKLAMA


Początek sezonu zapowiada się romantycznie. 3 maja zostanie zaprezentowany film "Narzeczony na niby", a tydzień później - "Podatek od miłości". Następnie na Widzów czekać będzie przewrotna komedia "Atak paniki" i poruszający "Plan B". Do repertuaru trafiły także tytuły, które mają na swym koncie festiwalowe sukcesy. "Pomiędzy słowami" - nagrodzony Złotym Lwem za najlepsze zdjęcia, "Wieża. Jasny dzień" doceniona Złotymi Lwami, m.in. za najlepszy scenariusz oraz "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej, która z tegorocznego Berlinale wróciła ze Srebrnym Niedźwiedziem.

Tuż przed rozpoczęciem wakacji zaprezentowana zostanie animacja malarska "Twój Vincent", nominowana do Oskara wyjątkowa biografia Vincenta Van Gogha. W X edycji pojawią się także ponownie cieszące się dużym zainteresowaniem i obsypane nagrodami filmy z poprzedniej odsłony cyklu: "Najlepszy", "Cicha noc" oraz "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Na fanów mocnych filmowych wrażeń czekają "Pitbull. Ostatni pies" Władysława Pasikowskiego i filmy Patryka Vegi - "Botoks" i "Kobiety mafii", które projekcją 30 sierpnia zamkną 10. edycję projektu.

Projekt "Kultura Dostępna" w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Zobacz www.helios.pl/kultura_dostepna

ak, red.

  • autor: ak, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?