KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Grzegorz Tomkowicz - malarstwo i rzeźba

altBiuro Wystaw Artystycznych w Krośnie serdecznie zaprasza na wernisaż Grzegorza Tomkowicza – artysty malarza i rzeźbiarza w dniu 11 grudnia 2009 roku o godzinie 17:00. Artysta urodził się w roku 1972 w Krośnie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym, następnie Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Rzeźbi, maluje, rysuje, projektuje. Jest nauczycielem w Liceum Plastycznym w Krośnie oraz uczy w Zespole Szkół w Turzym Polu.

 

REKLAMA


 

Prowadzi własną pracownię artystyczną gdzie realizuje rzeźby sakralne w drewnie i kamieniu, tablice pamiątkowe, statuetki oraz elementy dekoracyjne. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym regionu. W roku 1991 był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w Warszawie, a w roku 2000 uzyskał stypendium Fundacji Janineum w Wiedniu.

alt alt

Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Otrzymał szereg prestiżowych nagród, w tym w konkursie „ Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku 1997 i 1998 „ oraz dwukrotnie w Biennale Plastyki Krośnieńskiej – edycja IX i X w latach 2006 i 2008.

bwa, mg

  • autor: bwa, mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?