KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ruszają zdjęcia do filmu o Ignacym Łukasiewiczu

Powstaje fabularyzowany film dokumentalny o Ignacym Łukasiewiczu. Produkcję lokalnej telewizji można wesprzeć głosując w Internecie na "lokalnych herosów".

REKLAMA


W poniedziałek, 27 sierpnia ruszają zdjęcia do realizowanego przez Telewizję Obiektyw fabularyzowanego filmu dokumentalnego o Ignacym Łukasiewiczu.

Warto przypomnieć, że to w naszym regionie znajduje się kolebka przemysłu naftowego. Film będzie przybliża sylwetkę i działalność wybitnego wynalazcy i społecznika związanego z Krosnem.

- Ignacy Łukasiewicz bohater ponadczasowy, powstaniec, ale przede wszystkim twórca przemysłu naftowego na terenach ubogiej Galicji. Dziś nie byłoby najważniejszego przemysłu światowego, gdyby nie geniusz Ignacego Łukasiewicza, którą jest rafinacja ropy naftowej. Nasz film ukaże i udowodni, że kolebka światowego przemysłu naftowego to Bóbrka, wieś leżąca na Podkarpaciu - czytamy na stronie internetowej TV Obiektyw.

Portal podkarpackahistoria.pl, patron medialny projektu, podaje, że zdjęcia będą realizowane w Skansenie w Bóbrce, a także w Krościenku, Krośnie oraz w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Film będzie piątą produkcją realizowaną przez TV Obiektyw w serii "Historyczny pejzaż Podkarpacia", przedstawiającą ciekawe postacie i wydarzenia z przeszłości Polski południowo-wschodniej.

Inicjatywę można wesprzeć głosując na nią w konkursie "Herosi przedsiębiorczości", którego zwycięzcy wsparci zostaną finansowymi grantami. Głosować możesz tutaj: "Łukasiewicz - nafciarz romantyk" - film dokumentalny o Ignacym Łukasiewiczu

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • miś

    ...tu mnie janek do filmu namawia,tu mnie ten do londynu ciągnie,przeciez ja nie mam do tego głowy.fronczewskiego chcą ze mnie zrobić...

    Zgłoś nadużycie miś poniedziałek, 27, sierpień 2018 19:37 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?