KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Karpackie Klimaty - wielkie odliczanie

Już tylko 29 dni dzieli nas od największej i najbardziej klimatycznej imprezy Podkarpacia. W ostatni weekend sierpnia ( 27-28. 08.) krośnieńska starówka stanie się centrum kultury Europy Środkowo-wschodniej. W tym roku patronat honorowy nad festiwalem  objął przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz minister rolnictwa Republiki Węgierskiej, József Gráf.

 

REKLAMA


 


Starania o przyznanie patronatu tej imprezie rozpoczęły się w zeszłym roku. Wspólne starania prezesa Stowarzyszenia Portius, Zbigniewa Ungeheuera i europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej, przy wsparciu prezydenta Krosna Piotra Przytockiego i przewodniczącego rady miasta Stanisława Słysia zakończyły się sukcesem.

W uzasadnieniu swojej decyzji przewodniczący Jerzy Buzek napisał: - Parlament Europejski znany jest z zaangażowania w promowanie różnorodności kulturowej i w związku z tym z wielką przyjemnością wyrażam zgodę na objęcie przez naszą instytucję patronatu nad tym międzynarodowym wydarzeniem będącym okazją do zaprezentowania historycznego i kulturowego dziedzictwa Regionu Karpackiego.

Karpackie Klimaty to jedyna taka impreza, która łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Ten festiwal to wyjątkowa okazja odbycia niezapomnianej podróży przez Polskę, Ukrainę, Słowację i Węgry. Niepowtarzalnego kolorytu całemu wydarzeniu nadaje wypracowana i pielęgnowana tradycja, którą dzielą się z nami zaproszeni goście. Nie brakuje tu specjałów kulinarnych, które zadowolą najbardziej wymagające podniebienia, degustatorów wina podczas Festiwalu Win Węgierskich im. Roberta Portiusa oraz regionalnych wyrobów rzemieślniczych będących prawdziwymi rarytasami. Porywające dźwięki muzyki ludowej, barwne postacie przemierzające ulice miasta, teatry, artyści ludowi, pokazy rycerskie, sowizdrzalskie parady przyciągają do siebie niemałą grupę zaintrygowanych widzów. Z roku na rok przybywa do Krosna co raz więcej turystów fascynujących się kulturą pogranicza. W tym roku czekamy na Ciebie!

Beata Nowak
Foto: archiwum, um

 

  • autor: Beata Nowak

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?