KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Chagall dla młodych plastyków

W piątek, 18 listopada, godzina 19, serdecznie zapraszamy młodych krośnieńskich plastyków na spektakl HOMMAGE A CHAGALL. Dla uczniów Liceum Plastycznego i kółek plastycznych bilety specjalne w cenie 10 zł.

REKLAMAW odpowiedzi na niezliczone telefony, zapewniamy, że nasza chęć udostępnienia tej niezwykłej lekcji malarstwa jaką jest spektakl Teatru GROTESKA, przekłada się na bardzo specjalną cenę biletu dla młodych plastyków krośnieńskich. Bilety można nabyć w kasie RCKP, ul. Kolejowa 1, tel. 13-4321898 w. 158 v 159. - rckp

PO SPEKTAKLU SPOTKANIE Z TWÓRCAMI POPROWADZI DYREKTOR LICEUM PLASTYCZNEGO.

HOMMAGE A CHAGALL jest hołdem złożonym temu niezwykłemu artyście przez twórcę spektaklu, dyrektora GROTESKI, Adolfa Weltscheka.
Absolwent Filologii Polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wydziału Reżyserii PWST w Krakowie; reżyser  i inscenizator spektakli plenerowych, autor 10 sztuk teatralnych i współautor 4 scenariuszy filmowych, dyplomowany aktor, wykonawca kilkudziesięciu ról teatralnych i filmowych. Laureat nagrody za scenariusz w konkursie „ONA” Telewizji Polskiej.

alt

Reżyser ma w swoim dorobku ponad 70 przedstawień teatralnych na około dwudziestu scenach. Jest pomysłodawcą, autorem scenariusza i realizatorem szeregu widowisk plenerowych w Polsce (m.in. : I, II ,III, IV, V,  VI i VII Wielkiej Parady Smoków, Korowodu Molierowskiego „My wszyscy do Pana, Panie Jourdin” 2002r., multimedialnej prezentacji prac ponad 40 młodych krakowskich twórców  w Muzeum Narodowym, „Dialogu o Męce i Zmartwychwstaniu Pańskim” na Rynku Głównym w 2004r.) i zagranicą (m.in. spektakl uliczny „Hello Mister Jo!” – Teatr Jobithume Anger, Francja; „Wiele hałasu  o nic” W. Shakespeare’a – Teatr Miejski Preslov, Słowacja).

Od 1991 roku związany z Teatrem Lalki, Maski i Aktora „Groteska” w Krakowie: w latach 1991 – 1998 kierownik literacki Teatru, a od 1998 roku  Dyrektor Naczelny i Artystyczny.
Tegoroczny laureat Orderu Uśmiechu.

O swoim spektaklu Adolf Weltschek mówi: „Historią Chagalla i Belli chcę opowiedzieć o miłości konkretnej – ludzi z krwi i kości. O miłości, która nabiera wymiaru metafizycznego. Staje się miłością Adama i Ewy – Kobiety i Mężczyzny. Jest częścią kosmicznego porządku. Chcę, wbrew wszechobecnym utyskiwaniom i teoriom na temat niemożności spotkania i budowania więzów w naszych ludzkich kontaktach, opowiedzieć o tej szczególnej, silniejszej niż śmierć jedności kobiety i mężczyzny. Chcę za Chagallem przypomnieć mitologię miłości”.

Spektakl bez słów – budowany kolorem, ruchem, muzyką. To także wpływa na jego wyjątkowość i siłę poetyckiego oddziaływania na naszą wyobraźnię.

Jej milczenie jest moim. Jej oczy – moimi. Tak jakby znała mnie już od dawna, jak gdyby wiedziała wszystko o moim dzieciństwie, o moim życiu teraźniejszym, o mojej przyszłości; jak gdyby czuwała nade mną odgadując mnie głębiej, chociaż widzę ją po raz pierwszy. Poczułem, że to jest ona, moja przyszła żona. Jej blada cera, jej oczy. Jakie one są wielkie, okrągłe i czarne! To są moje oczy, moja dusza. (…) Wszedłem do nowego domu i nic mnie z nim nie rozłączy. - /Marc Chagall „Moje życie”/

rckp

  • autor: rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?