KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Silvan Zingg, polska premiera w Krośnie!

Blues, Jazz, Boogie Woogie – to pasje pianisty o międzynarodowej sławie, który już w przyszłym tygodniu odwiedzi Podkarpacie. Artysta wystąpi na dwóch koncertach: W Dworze Kombornia i na krośnieńskich podcieniach. Towarzyszyć będą mu między innymi lokalni jazz-mani. 28 stycznia, godzina 18:00 zapraszamy na 'Karnawałowe Szaleństwo 2012. Boogie Woogie & Blues Piano' (koncert charytatywny, wstęp wolny).

REKLAMA


alt
Silvan Zingg Trio Live — z Valerio Felice i Nuno Alexandre

Silvan Zingg „Ambasador Boogie Woogie” po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Jest fenomenalnym pianistą, pisze piosenki i jest producentem muzycznym. Jego specjalnośc to Boogie-woogie, jazz i blues. Do tej pory dał już ponad 1000 koncertów w ponad 30 krajach. Pochodzi ze Szwajcarii, gdzie od 2002 roku, w Lugano organizuje międzynarodowy festiwal Boogie Woogie. Jak powiedział nam przyjaciel artysty, pan Michel Prestinari – Silvan Zingg jest bardzo zaangażowany w działania charytatywne, szczególnie na rzecz chorych dzieci.

Zobacz i posłuchaj Silvana na YouTube: 

Do Krosna przyjeżdża w przyszłym tygodniu by wystąpić w koncertach charytatywnych Stowarzyszenia „Czyń dobro mimo wszystko” na rzecz ciężko chorych dzieci z trwałym upośledzeniem umysłowym z ośrodka w Rymanowie. Artysta nie będzie miał wiele czasu by zwiedzić nasz region, zapewne na jego trasie znajdzie się Muzeum Podkarpackie w Krośnie. Sam Silvan, pomimo napiętego grafiku, prosił jednak o możliwość zorganizowania spotkania z dziećmi w Rymanowie.

Koncert na Rynku odbędzie się w sobotę 28 stycznia o godzinie 18:00. Wstęp wolny, zbierane będą wolne datki na rzecz podopiecznych stowarzyszenia. Silvan Zingg wystąpi wspólnie z lokalnymi Jazz-Manami: Bartłomiejem Bykowskim i Wojciechem Szubą. W koncercie weźmie również udział Daniel, jeden z muzycznie uzdolnionych podopiecznych ośrodka w Rymanowie. Muzyczną edukacją Daniela zajmuje się pan Jan Michalak, artysta z Dębicy, który dziś (sobota 21 stycznia) wystąpi w charytatywnym koncercie kolęd w Krośnie: Kolędy Świata u św. Wojciecha.

alt

Koncert ma jednocześnie uświetnić zakończenie remontu kamienicy na rogu Rynku i ul. Sienkiewicza oraz otwarcie szwajcarskiego sklepu „Trzy smaki, trzy kolory” na podcieniach krośnieńskiego Rynku http://www.lasemeusecafe.pl prowadzonego przez Michela Prestinari, głównego organizatora i fundatora premierowego koncertu Silvana Zingg’a w Polsce.

Michel Prestinari od kilku miesięcy jest w Polsce, jednak wcześniej wielokrotnie odwiedzał nasz kraj i region – Kocham Bieszczady, kocham Podkarpacie i kocham Krosno – mówi z uśmiechem Michel, który dopiero „od cztery miesiące” uczy się polskiego. Jest jedynym przedstawicielem dostarczającym wysokiej jakości szwajcarskie czekolady Camille Bloch i kawę z La Semuse Cafe do Polski.

alt

Pomimo tego swój sklep otwiera właśnie w Krośnie, a przyszłą działalność wiąże z Podkarpaciem. Jego zdaniem nasz region ma ogromne możliwości rozwoju turystyki. – To jest bardzo zaniedbana część waszego kraju, ogromnym problemem jest tu bezrobocie. Mam nadzieję, że miedzy innymi moje działania przyczynia się, żeby to zmienić – mówi Michel. Zapowiada też, że nie tylko będzie „robić biznes”, ale też wspierać działalność charytatywną.

Pierwszym akcentem jest koncert charytatywny Silvana Zingg’a, na który serdecznie zapraszamy!

Piotr Dymiński
Foto: archiwum Silvan Zingg

  • autor: Piotr Dymiński

9 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?