KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register LoginNiebieskie Wakacje w Ogródku Joradnowskim

„Niebieskie Wakacje” to projekt profilaktyczny dla dzieci objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna realizowany we współpracy Świetlicy Socjoterapeutycznej w Ogródku Jordanowskim w Krośnie z Komendą Miejską Policji w Krośnie.

REKLAMA


alt

Istota projektu zawarta jest w sposobie jego realizacji, aby przez alternatywne formy spędzania czasu i wspólną zabawę uczyć dzieci bezpiecznych zachowań. Zakładany cel podejmowanych działań to nabycie przez dzieci kompetencji związanych z bezpieczeństwem i odpowiedzialnością za swoje zachowanie.

alt

Niebieski Dzień Dziecka - impreza plenerowa dla dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, która obędzie się w piątek 25 maja 2012 r. w godz. 10.00-14.30 w Ogródku Jordanowskim w Krośnie. W programie imprezy przewidziano atrakcyjną prezentację sprzętu policyjnego i umiejętności funkcjonariuszy,  pokaz psa służbowego, koni policyjnych oraz liczne konkursy i konkurencje sportowe dla najmłodszych. Oprawę artystyczną wydarzenia stanowić będzie koncert Zespołu Wokalnego SKDiM „Dysonans” oraz animacja taneczna Zespołu Tańca Współczesnego „Strecz” z RCKP w Krośnie. W imprezie kierowanej do dzieci i ich rodziców, opiekunów wezmą udział przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, a także goście honorowi - Prezydent Miasta Krosna, Komendant Miejski Policji w Krośnie oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie. Uczestnictwo jest bezpłatne.

alt

„Niebieskie Wakacje” – to cykl 11 spotkań podopiecznych Świetlicy w Ogródku Jordanowskim z krośnieńskimi policjantami. Będą to zajęcia o charakterze profilaktycznym, które odbędą się w okresie od lipca do sierpnia 2012 r. i obejmą następujące tematy:

 • Poznajmy się lepiej,
 • Zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji w Krośnie (2 spotkania),
 • Jestem bezpieczny w domu, w szkole oraz na wakacjach,
 • Jestem bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego,
 • Potrafię  wezwać pomoc,
 • Potrafię zachować się bezpiecznie w kontakcie ze zwierzętami,
 • Wiem jak zachować się wobec osób obcych oraz jak zadbać o swe bezpieczeństwo w sieci,
 • Pokaz szkolenia psa policyjnego,
 • Ja też mogę zostać policjantem,
 • Bawimy się razem.

alt

Realizatorzy „Niebieskich Wakacji”
O bezpieczne i radosne przeżywanie lata przez dzieci ze Świetlicy w krośnieńskim Ogródku Jordanowskim zadbają organizatorzy i przede wszystkim – główni realizatorzy „Niebieskich Wakacji”:

 • koordynator projektu z ramienia Policji - asp. Jerzy Barczentewicz,
 • dzielnicowy osiedla Grota Roweckiego - st. sierż. Marcin Krówka,
 • przewodnik psa służbowego - mł. asp. Łukasz Fiałkowski,
 • dzielnicowy Krościenka Niżnego  -  mł. asp. Marian Prugar.

Świetlica Socjoterapeutyczna w Ogródku Jordanowskim w Krośnie składa serdeczne podziękowania podkomisarzowi Markowi Śliwińskiemu z KMP w Krośnie za współpracę, która zaowocowała powstaniem projektu „Niebieskie Wakacje” oraz wszystkim osobom dzięki którym projekt jest realizowany.

alt
podkom. Marek Śliwiński podczas „Letniej Przygody z RCKP” w Ogródku Jordanowskim

Świetlica
Świetlica Socjoterapeutyczna w Ogródku Jordanowskim w Krośnie prowadzona jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie, który jest instytucją finansującą Świetlicę, jej działania wspierane są także przez Urząd Miasta Krosna. Placówka pod swoją opieką ma ponad 100 młodych Krośnian w wieku od 6 do 18 roku życia. Otwarta jest w roku szkolnym od pon. do pt. od godz. 11.00-19.00 oraz w sob. od 12.00-16.00, zaś w dni robocze wolne od nauki szkolnej od pon. do pt. od godz. 9.00-19.00 oraz w sob. od godz. 12.00-16.00. W swojej ofercie posiada ciekawe zajęcia pozalekcyjne, które prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników. Od samego początku za główny cel swojej działalności obiera sobie profilaktykę zachowań ryzykownych.

Klaudyna Konarzewska / ŚSwOJ

 • autor: Klaudyna Konarzewska / ŚSwOJ

3 komentarzy

 • zonkil

  Impreza jest w takim terminie, bo dzieci przyjda ze szkół, całymi klasami.

  Zgłoś nadużycie zonkil czwartek, 24, maj 2012 23:06 Link do komentarza
 • Kama

  Zajęcia prowadzone są przez osby nie mające do tego odpowiednich kwalifikacji i pojęcia o prowadzeniu takiej placówki. Dzieci spędzają głównie czas biegając po parku bez opieki lub siedząc w pomieszczeniu i poprostu się nudząc. Moja córka spędziła pod opieką " fachowców" kilka dni ,obecnie na hasło "świetlica" obiecuje wszystko żeby jej tylko tam nie prowadzić-mówi,że nudzić może się w domu.
  Zgadzam się z poprzednikiem na temat organizowania imprez dla dzieci w czasie gdy dzieci są w szkole-świadczy to właśnie o pseudo profesjonaliźmie.

  Zgłoś nadużycie Kama czwartek, 24, maj 2012 20:51 Link do komentarza
 • mam29

  Fajna imprezka! tylko szkoda że w czasie kiedy trwają zajęcia w szkołach i przedszkolach, nie można by tak było w sobotę albo w godzinach późniejszych?

  Zgłoś nadużycie mam29 wtorek, 22, maj 2012 15:28 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?