KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Woody Alen w Krośnie, czyli Teatr na hutniczych deskach

Kalendarz wydarzeń Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie poszerzył się o nowe daty. W sierpniu i wrześniu w Centrum zobaczyć będzie można inscenizację sztuki Woody Alena oraz dwa spektakle na motywach dramatów Sławomira Mrożka. Po występach artystów szkła, koncertach i pokazach multimedialnych sięgnięto po teatr. CDS zapowiada, że to nie koniec. 

REKLAMA


alt
Koncert - Kulturalny Piec

Szkło z domieszką kultury
W lipcu Centrum Dziedzictwa Szkła zainaugurowało dwa projekty kulturalne – Poznaj Artystę i Kulturalny Piec. Podstawą pierwszego są pokazy hutnicze w wykonaniu uznanych twórców i artystów szkła, zaś drugi łączy sztukę tworzenia szkła z koncertami muzycznymi przy piecu hutniczym i pokazami 3d-mappingu. Idea organizacji wydarzeń o różnym charakterze, odwołujących się do tematyki szklanej lub odbywających się w hutniczej scenerii od początku traktowana była przez Centrum priorytetowo.

alt
3D Mapping na budynku Centrum Dziedzictwa Szkła

Podstawą działalności Centrum jest oczywiście prezentacja tematu szkła. Chcemy to jednak robić w oryginalny, atrakcyjny i różnorodny sposób. Stąd pomysł łączenia pokazów z wydarzeniami o charakterze kulturalno-rozrywkowym. Koncerty, pokazy multimedialne, a teraz teatr. Na tym na pewno nie poprzestaniemy – zapowiada Stefan Dziadosz, prezes Centrum Dziedzictwa Szkła.

Jeszcze w tym roku Centrum chce wzbogacić swoją ofertę o dalsze wydarzenia z pogranicza kultury i rozrywki, w których motywem przewodnim będzie szkło.

Aktorzy na podeście hutniczym
Połączenie hutnictwa szkła z imprezami kulturalnymi i rozrywkowymi sprawdza się bardzo dobrze. CDS jest przekonane, że podobnie będzie ze spektaklami teatralnymi. W najbliższym czasie w wyjątkowej „szklanej” scenerii Centrum Dziedzictwa Szkła zobaczyć będzie można sztukę Woody Alena pt. „Zagraj to jeszcze raz… Sam” oraz dwa spektakle oparte na motywach dramatów „Strip-tease” i „Serenada” Sławomira Mrożka – „Przez mgłę” oraz „Lisia intryga”.

Projekt realizowany jest przez nieformalną grupę teatralną o nazwie Teatr Bez Rzędów. Tworzą ją młodzi aktorzy, na co dzień związani z teatrami w całej Polsce, którzy w wolnym czasie oddają się pasji gry aktorskiej w teatrze, który całkowicie odpowiada ich wizji sztuki. Grupa gościć będzie na hutniczych deskach Centrum Dziedzictwa Szkła w poniedziałki 13 i 20 sierpnia oraz w niedzielę 2 września.

alt

Spektakle rozpoczynają się o godz. 19.00. Rezerwacji biletów dokonywać można osobiście w recepcji Centrum lub telefonicznie pod numerem 134440031. Koszt biletu wynosi 18 zł. W cenie zawarte jest zwiedzanie budynku głównego Centrum.

Zagraj to jeszcze raz… Sam
13 sierpnia 2012, godz. 19.00
Sala kinowa Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, ul. Blich 2
Cena - 18 zł

alt

Wielokrotnie nagradzany monodram powstały na motywach „Play It Again - Sam!” Woody’ego Allena. Spektakl w sposób komediowy opowiada o rozterkach niespełna 30-letniego mężczyzny stojącego w obliczu porzucenia przez ukochaną kobietę. Snując fantazje oraz monologi wewnętrzne stara się on znaleźć receptę na dalsze nieoczekiwane życie.

alt
Fot. lesnytabor.pl (TBR)

Próba odnalezienia partnerki życiowej okazuje się poszukiwaniem samego siebie, a dylematy z tym związane stają się walką o dominację pomiędzy sprzecznymi skłonnościami ludzkiej natury. Gra aktorska wzbogacona została różnorodnymi technikami lalkowymi, np.: maski, manekiny, „pyskówki”. Wykonanie, reżyseria, adaptacja, scenografia: Lech Walicki

Przez mgłę
20 sierpnia 2012, godz. 19.00
Pracownia hutnicza Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, ul. Blich 2
Cena – 18 zł

alt

Spektakl na motywach: "Strip-tease" S. Mrożka. Dwóch mężczyzn. Jedna przestrzeń. A w niej... wanna. Wszystko spowite bezduszną mgłą... niezbadane zjawiska, niejasne przyczyny... kim są, skąd przyszli, gdzie się znaleźli, dokąd dążyli, co będzie dalej... niczego nie można stwierdzić z należytą ostrością... wszystko rozmyte, niewyraźne – bo nieistotne. Ważna jest idea, a właściwie ich mnogość... „Przez Mgłę" to starcie pomiędzy antagonistycznymi koncepcjami wolności. Która z nich jest słuszna, która skuteczna, jakie niosą za sobą konsekwencje... i czy tytułowa mgła jest rzeczywiście bezduszna... Próba odpowiedzi na te pytania, przebiega w niemal laboratoryjnych warunkach, a jej sposób jest iście eksperymentalny.

alt
Fot. lesnytabor.pl (TBR)

Występują: Biały - Łukasz Pracki, Czarny - Lech Walicki, Ręka - Filip Walicki / Grzegorz Eckert
Muzyka: Filip Walicki
Scenariusz i reżyseria: Lech Walicki

Lisia intryga
2 września 2012, godz. 19.00
Pracownia hutnicza Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, ul. Blich 2
Cena – 18 zł

alt

Sztuka oparta na motywach „Serenady” Sławomira Mrożka. Spektakl w konwencji drobiarsko-garmażeryjnej, krótka rozprawa na tematy damsko-męskie, a w zasadzie kurzo-kogucie, z małą domieszką chytrej igraszki. Niespełnione wokalne pasje koguta stają się przyczyną innych niespełnień. Czy ktoś je zaspokoi? Czy ktoś jest w stanie im podołać? Czy w życiu trzeba być lwem czy lisem? Jak odnaleźć kompromis? Gdzie jest słynny złoty środek kurzego jaja? Oto są pytania…

alt
Fot. lesnytabor.pl (TBR)

Występują: Agata Butwiłowska, Ewa Mrówczyńska, Henryk Hryniewicki, Filip Walicki, Lech Walicki
Scenariusz i reżyseria: Lech Walicki
Muzyka: Filip Walicki

Rezerwacja biletów osobiście w recepcji Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich 2) lub telefonicznie pod numerem 134440031. Liczba miejsc ograniczona.

di, (cds)
Fot. lesnytabor.pl (TBR), Łukasz Jaracz

 • autor: di, (cds)

3 komentarzy

 • Beton

  Co myślał że Teatr przeniosą z RCKP do CDS ?? Bo do RCKP ludzie chodzili to do CDS będą chodzić ?? Zaraz nie będzie miał spektaklów RCKP bo CDS trzeba utrzymać.

  Co za polityka do wydawania pieniędzy !! Mamy kryzys opamiętajcie się skanseny są nie na miejscu i rozrywka teraz !!!

  A CDS od początku jest skazany na zagładę tu nawet jak przyjechał by sam zespół Rolling Stones nic by nie pomogło w pozyskaniu ludzi i utrzymaniu tego przybytku.

  Kiedy kasa zostanie zwrócona przez CDS miastu??

  Zgłoś nadużycie Beton sobota, 11, sierpień 2012 20:34 Link do komentarza
 • Victor

  Jaguś, bo dużo dzieje się w CDS, co tydzień, a nawet częściej... Jak się nie działo nic w mieście to narzekaliście , że nic się nie dzieje, szuka się wydarzeń ale ich nie ma a jak już są i się o nich pisze to dalej wam nie pasuje. To zmieńcie miasto albo nie czytajcie portali, gazet, plakatów itp... nie bedziecie wiedzieć czy dzieje się coś w CDS, RCKP czy gdzie indziej ...

  Zgłoś nadużycie Victor sobota, 11, sierpień 2012 19:23 Link do komentarza
 • Jagus

  jak to ktoś ostatnio słusznie pisał nic tylko ten cds i cds

  Zgłoś nadużycie Jagus sobota, 11, sierpień 2012 19:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?