KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zakrętkowe rockowanie, czyli 3 Rock Session

Niebawem w Barze Monika ponownie zabrzmią rock’n’rollowe zespoły w ramach 3 Rocksession. Czym jest ta impreza? To przede wszystkim możliwość zagrania koncertu dla młodych zespołów, które mają ograniczony dostęp do sceny, a dla nieco bardziej doświadczonych muzyków doskonałej zabawy.
Od drugiej edycji organizatorom przyświeca cel zbierania zakrętek dla Marysi.

REKLAMA


alt

Te dwa elementy zachęcają do działania i przygotowywania następnych koncertów. Jak mówi Marek Gonera – pomysłodawca oraz inicjator przedsięwzięcia - to już trzecia edycja Rocksession, gdzie zaprezentują się zespoły z krośnieńskiej sceny. Tym samym czas pomyśleć o podsumowaniu. Dlatego też wszystkie sugestie związane z imprezą są mile widziane, zarówno pozytywne jak i krytyczne. Przyczynią się przecież do wyeliminowania w przyszłości wszelkich mniejszych, czy większych niedoskonałości. Grzegorz Kuk z Baru Monika dodaje chcielibyśmy jako organizatorzy podziękować za to, ze Państwo razem z nami włączacie się w akcję zbierania nakrętek, a także przybyliście na organizowane przez nas Rocksession. Mamy nadzieję, że nie zawiedziecie także podczas najbliższej trzeciej edycji. Tym razem impreza odbędzie się 7 września, a początek zaplanowany jest na godz. 18:00. W ramach Rocksession zaprezentują się: ThePresja, Arkansas, The Friends oraz reaktywowany najpopularniejszy zespół po zmroku Dobry Wieczór.

alt

Niemniej jednak jak podkreśla Marek Gonera bardzo trudno jest stworzyć takie wydarzenie samemu. Na obecną chwilę bez zaangażowania i poświęcenia własnego, często wolnego czasu kilku osób ta sztuka nie udałaby się. Za co tym osobom jestem wdzięczny. Natomiast wszystko przed nami i z tego też względu nastąpił czas poszukiwań sponsorów oraz osób chcących zaangażować się w organizację przedsięwzięcia. Powodem jest chęć uatrakcyjnienia imprezy. Kolejny planowany Rocksession jest dosyć szalonym pomysłem, ale wystąpić w aurze zimowej na świeżym powietrzu jest możliwe do zrealizowania. Tymczasem zapraszam 7 września do Baru Monika na 3. Rocksession. Pozdrawiamy wszystkich czytelników Marek „Mały” Gonera i Grzegorz Kuk.

Organizatorzy wszystkich chętnych do współtworzenia lub przekazania sugestii proszą o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
3 Rocksession rozpocznie się o godz. 18:00, w dniu 7 września 2012 r. Miejsce to Bar Monika (ul. Grodzka 17). Wstęp to tylko 10 zł, a z trzydziestoma lub więcej zakrętkami cena spada do 7 zł. Rezerwacji miejsc można dokonywać bezpośrednio w barze lub pod numerem telefonu: 13 432 17 32.

Na scenie pojawią się:
ThePresja to zespół załozony w grudniu 2011 roku, gramy głównie muzykę punk rockową. Jesteśmy z okolic Krosna. Można spotkać u nas Covery takich formacji jak KSU, The Analogs, The Bill. Jak dotąd mozna nas było usłyszeć na festiwalach czy koncertach w Lesku, Wetlinie, Baligrodzie, Sanoku, Zagórzu i niedawno na przeglądzie amatorskich zespołów muzycznych na którym to zajęliśmy pierwsze miejsce.

alt
ThePresja. Fot. archiwum zespołu

Arkansas - Zespół powstał w 2011 roku kiedy połączył ludzi do tego czasu grających w różnych formacjach na terenie Gminy Iwonicz-Zdrój. Młodzi wykonawcy łącząc swoje siły i umiejętności tworzą własne kompozycje z pogranicza hard rocka i grunge. Jak rozwiną się czas pokaże. W skład zespołu wchodzą: Kamil Pernal –perkusja, Michał Kielar – gitara rytmiczna, Kamil Penar – bas, Diana Dereniowska – wokal oraz Mateusz Jasiński – gitara solowa.

alt
Arkansas. Fot. archiwum zespołu

The Friends to grupa założona oficjalnie w grudniu 2011 roku. Zespół gra muzykę rock’n’rollową znanych twórców tego gatunku oraz komponuje własne utwory stylizowane na lata 50 i 60 polskiego big bitu, a także zagranicznych wykonawców. Pośród inspiracji muzycznych odnaleźć można takie postaci i zespoły jak: The Beatles, Buddy Holly, Elvis Presley, Czerwone Gitary, Chuck Berry, Little Richard czy The Rolling Stones.

alt
The Friends. Fot. archiwum zespołu

Zespół The Friends nie kopiuje artystów, zachowując swój styl nawet, gdy grają covery. Na Rocksession wystąpią w składzie: Paweł Kafel - gitara , wokal, Mateusz Kapitan - gitara , wokal, Jakub Chodyniecki - perkusja, wokal. Gościnnie z The Friends wystąpi Bartek Bykowski – gitara basowa.

Ponadto zespół w miarę wolnych terminów oraz sprzyjających warunków zawsze chętnie wystąpi dla żądnej rock’n’rolla publiczności.

Dobry Wieczór, czyli najpopularniejszy zespół po zmroku po dwunastu latach przerwy wraca do życia. Do reaktywacji formacji przyczyniała się chęć czerpania przyjemności z muzyki i dobrej zabawy podczas występów. Artyści pomimo, że swobodnie poruszają się w różnych gatunkach muzyki, to w tym przypadku prezentują rock’n’rolla z dużą dozą humoru.

alt
Maciej Jurczak, Robert Lenert oraz Stanisław Grela. Fot. Paweł Fiejdasz

W końcu Dobry wieczór to odskocznia od robienia wszystkiego na poważnie, czasem trzeba zrobić coś z przymrużeniem oka. Oczywiście w trakcie koncertu nie może zabraknąć starannie opracowanych standardów gatunku. Jaki będzie koncert najpopularniejszego zespołu po zmroku przekonać się będzie można niebawem. Podczas Rocksession Dobry wieczór wystąpi w składzie: Robert Lenert, Stanisław Grela, Maciej Jurczak.

Paweł Fiejdasz

  • autor: Paweł Fiejdasz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?