Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"O kobietach. Dla kobiet."

Stowarzyszenie Tańca Fragolin we współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom z Brzozowa i Radą Dzielnicy Polanka zaprasza na Widowisko Taneczne pod tytułem „O Kobietach. Dla Kobiet.”, które odbędzie się 30 października o godzinie 18:00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

REKLAMA alt

Widowisko składa się z dwóch części. Pierwsza – artystyczna, taneczno - aktorska, w której zaprezentuje się Zespół Tańca Estradowego Fragolin oraz zaproszeni goście. Natomiast w drugiej części odbędzie się zbiórka pieniężna oraz aukcja dzieł sztuki. Aukcję przeprowadzą Andrzej i Bożena Bieńczakowie – prezes i wiceprezes Fundacji Pomocy Dzieciom z Brzozowa, którzy odpowiadają za Budowę Wioski Dziecięcej w Brzozowie, na którą zbierane są pieniądze.

alt

W dwóch spektaklach tanecznych chcę pokazać bogatą, złożoną, różnorodną i intrygującą przestrzeń kobiecej planety, Sinusoidy nastrojów, zmienności charakterów, nie dla każdego zrozumiały „babski” świat. Jednak każda z bohaterek bardziej niż babą jest tutaj człowiekiem. Ich losy i powodujące nimi uczucia subtelnie i dyskretnie ocierają się o siebie, a one same przeglądają się w sobie nawzajem jak w tysiącu lustrach: matka i córka, siostry, rywalki, najlepsze przyjaciółki. Ile tak naprawdę wcieleń ma kobieta? Jak jest silna i ile może wytrzymać? - mówi Katarzyna Stec, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Fragolin.

alt

Zespół Tańca Estradowego FRAGOLIN - powstał w listopadzie 2010 roku. Młody, początkujący zespół założyła Katarzyna Stec - instruktor tańca oraz animator kultury.  W maju 2012 roku nieformalna grupa została stowarzyszeniem, którego pełna nazwa brzmi: "Stowarzyszenie Tańca Fragolin".
Obecnie w zespole jest 20 osób. Nabór odbywa się przez cały rok.

alt

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak istnieje od 2002 roku. Celem Fundacji jest niesienie pomocy dzieciom chorym, niepełnosprawnym, ubogim, z rodzin patologicznych mieszkającym na terenie Podkarpacia. Ideą jest także budowa Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie, która rozpoczęła się 6 czerwca 2012 roku. „Zamierzamy wybudować docelowo ośrodek pomocy dla dzieci. Znajdzie sie tam centrum pomocy psychologiczno-pedagogicznej, terapeutycznej, prawnej oraz domy przeznaczone dla rodziny zastępczej, rodzinnego domu dziecka, dom samotnej matki, dla osób dotkniętych przemocą, dzieci i ich rodzin dotkniętych dramatycznie przez żywioł, los. Wieloetniczna Wioska Dziecięca z założenia da schronienie i pomoc każdemu dziecku, rodzinie, kobiecie w ciąży, samotnej matce z dziećmi bez względu na rasę, kolor skóry czy uznawany system wartości.”

Z racji na szczytny cel koncertu organizatorzy spodziewają się około 500 osób. Wstęp wolny.
Więcej o wydarzeniu na www.fragolin.pl

(fragolin)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj