KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Muzyczne objawienie ostatnich lat zagra w Krośnie. KAMP!

Za ich sprawą polska scena muzyczna już się zmieniła. Rok temu okrzyknięci zostali mistrzami elektro-popu, a ich płyta jest jedną z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji ostatnich lat. Prawdziwa rewolucja nastąpi 23 listopada 2012 r., kiedy album wreszcie się ukaże. Zaledwie tydzień po jego premierze zagrają w Krośnie. KAMP! wystąpią w Centrum Dziedzictwa Szkła.

REKLAMA


Kultowi debiutanci
Ich muzykę można puścić w radio o dowolnej porze, można się przy niej bawić, odpoczywać i sprzątać w domu – mówił rok temu o KAMP! Piotr Stelmach – jeden z najbardziej znanych dziennikarzy muzycznych w Polsce, od wielu lat związany z Programem 3 Polskiego Radia.  Nie przesadzał. KAMP!, czyli łódzko-wrocławskie trio, które tworzą Radek Krzyżanowski, Michał Słodowy i Tomek Szpaderski, to prawdziwy fenomen na rodzimej scenie muzycznej. Ich debiutancki album jest jedną z najbardziej oczekiwanych polskich płyt ostatnich lat.

Bez cienia przesady nazywani są najlepszym zespołem grającym elektronikę. „Cairo”, “Breaking A Ghost’s Heart”, “Heats” czy “Distance Of The Modern Hearts”, to tylko część ich repertuaru, dzięki któremu już zyskali sobie miano kultowej, choć dopiero debiutującej grupy. Bardzo ważnym elementem muzycznej działalności Kamp! są również nowe interpretacje twórczości innych artystów. Szerokim echem odbiła się zwłaszcza produkcja dla Moniki Brodki, która zdecydowała, że “Dancing Shoes” w remixie chłopaków, jest kolejnym singlem promującym jej płytę „LAX”.

alt
Kamp! to muzyczne objawienie na polskiej scenie muzycznej. Od kilku tygodni nie ma dnia, aby ich utwory nie puszczane były w radio. Szczególnym uznaniem cieszą się w radiowej Trójce. Fot. Borys Bodetko

To nietypowa sytuacja na polskiej scenie muzycznej, kiedy remix, a nie nagranie oryginalne, trafia do rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Do “Dancing Shoes” w remixie Kamp! powstał teledysk, który obejrzało już ponad milion osób.

Kamp! swój pierwszy, imienny album wydadzą 23 listopada 2012. Na płycie znajdzie się jedenaście utworów - 8 premierowych oraz 3 znane już single: “Cairo”, “Distance Of The Modern Hearts” oraz “Heats”. Z całą pewnością ta płyta będzie odpowiadała za nowe otwarcie na krajowej scenie muzycznej, która musi przyzwyczaić się, że elektronika to już nie tylko Dj, ale także świetne live acty i rock’n’rollowa popularność.
 
Choć Tomek, Michał i Radek kiedyś na odczepne mówili, że ich muzyka to klasyczne tech-duby, po pierwszym kontakcie z Kamp! jest jasne, że inspiracji jest wiele. Bowie, francuski house, szwedzka elektronika spod znaku Studio czy The Field, dreampop Beach House i Wild Nothing, czy wreszcie najbardziej oczywiste zamiłowanie do dokonań wytwórni DFA.

alt

CDS w elitarnym gronie
Trasa koncertowa promująca debiutancki album KAMP! rozpoczyna się 10 listopada koncertem w Warszawie. Do końca roku zespół zaplanował 11 występów, które odbędą się przede wszystkim w największych miastach Polski. Oprócz stolicy na trasie znalazły się: Wrocław, Poznań, Kraków, Lublin, Olsztyn, Katowice, Białystok, Tczew, Sopot i… Krosno, które jest jedynym miastem w tej części Polski na trasie koncertowej KAMP!

Krośnieński koncert odbędzie się w Centrum Dziedzictwa Szkła 30 listopada 2012 r. Tym samym CDS znalazł się w bardzo elitarnym gronie, gdyż wszystkie koncerty zespołu odbędą się w renomowanych klubach przede wszystkim w największych miastach w kraju. Bardzo zależało nam na występie KAMP!, bowiem koncert ten doskonale pasuje do naszej wizji działalności. Oprócz tradycyjnego zwiedzania i codziennej działalności chcemy zaoferować wydarzenia o oryginalnym, czasami wręcz alternatywnym charakterze - przyznaje Stefan Dziadosz, prezes Centrum Dziedzictwa Szkła.

Koncert KAMP! w CDS tradycyjnie odbędzie się w pracowni hutniczej, tuż obok pieca do wytopu szkła. Połączenie 1200 stopni Celsjusza w piecu z muzyką w wykonaniu najgorętszego debiutu muzycznego ostatnich lat w Polsce zaowocować może tylko jednym - wyjątkowo gorącą atmosferą i niezapomnianymi wrażeniami. Bilety w cenie 30 zł są już w sprzedaży w recepcji Centrum przy ulicy Blich 2.

Z przykładową muzyką KAMP! można zapoznać się tutaj:

KAMP!
Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno (ul. Blich 2), pracownia hutnicza, 30 listopada 2012 r.
godzina 20.00 (wejście od 19.30)
Bilety – 30 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu) - do kupienia w recepcji CDS
Informacje pod numerem telefonu: 13 44 400 31

Wydarzenie na FaceBook'u: tutaj.

(di), (cds)

  • autor: di, cds

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?