Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Polskie drużyny tryumfują w Konkursie Łazików Marsjańskich na Podkarpaciu

Polskie drużyny tryumfują w Konkursie Łazików Marsjańskich na Podkarpaciu Fot. materiały prasowe

Międzynarodowe zawody łazików marsjańskich "European Rover Challenge" odbyły się w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Jasionce. Czołowe miejsca zajęły reprezentacje polskich uczelni.

REKLAMAEkipa Raptors z Politechniki Łódzkiej wygrała III edycję European Rover Challenge 2016. Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej zakończył rywalizację na II miejscu. Na podium znaleźli się też kanadyjscy studenci McGill z Queens University w Kingston. Nagrodę specjalną w konkurencji Maintenance otrzymało Continuum z Uniwersytetu Wrocławskiego.

III edycja European Rover Challenge 2016 zakończona. Na specjalnej arenie imitującej powierzchnię Marsa zmierzyły się 23 drużyny. Polskę reprezentowało 15 drużyn z 13 uczelni wyższych i jedna z Młodzieżowego Domu Kultury. W konkursie wystąpili też przedstawiciele m.in Australii, Kanady, Bangladeszu, Indii, Turcji i po raz pierwszy Nepalu.

Drużyny, które zakwalifikowały się do finału miały ponad 3 miesiące na to, by przygotować swoje łaziki do zrealizowania zadań w czterech konkurencjach będących odbiciem rzeczywistych zadań wykonywanych przez łaziki na powierzchni Marsa.

- Wygrali najlepsi. Cieszymy się bardzo, że Polska po raz kolejny udowodniła, że w branży robotycznej jesteśmy nie do pobicia. Zwłaszcza, że dokumentacje projektowe, które nadesłali zawodnicy spełniały wymogi stawiane przy poważnych, naukowych przedsięwzięciach - podsumował sukces Polaków Łukasz Wilczyński z Europejskiej Fundacji Kosmicznej, dyrektor zawodów ERC.

Trzecia edycja European Rover Challenge odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. W ciągu dwóch poprzednich odsłon, w ERC uczestniczyło łącznie ponad 50 tysięcy widzów. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja dotycząca robotyki kosmicznej oraz specjalne warsztaty wspierające dalszy rozwój zespołów konstruktorów.

Nagrody w tej edycji ufundowali m.in DPS Software i National Geographic.

ic

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj