KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Młodzi muzycy mogą za darmo nagrywać w Rzeszowie

Młodzi muzycy mogą za darmo nagrywać w Rzeszowie Fot. Estrada Rzeszowska

W Rzeszowie powstało studio nagrań, w którym będzie można utrwalić swoją twórczość zupełnie za darmo. Projekt skierowany jest do młodych muzyków z Podkarpacia.

REKLAMA


Estrada Rzeszowska stworzyła Studio Nagrań Dźwiękowych, aby wspierać inicjatywy kultywujące dziedzictwo narodowe i kulturowe Podkarpacia i Rzeszowa. Ma ono również ułatwić lokalnym twórcom piszącym muzykę i teksty w języku polskim rejestracje dorobku, a także zmotywować ich do bardziej wytężonej pracy.

W piwnicach budynku rzeszowskiej estrady odnowiono i zaadoptowano dwa pomieszczenia, tworząc półprofesjonalne warunki studyjne.

Jak mówi koordynator studia nagrań "Studio Dźwięków Pogranicza", Krzysztof Delikat, studio zapewnia większość niezbędnych do wykonania profesjonalnych nagrań kryteriów (akustyka, wyciszenia pomieszczeń i profesjonalny osprzęt).

W skład studio wchodzą sala nagrań oraz studio odsłuchowe (reżyserka dźwięku połączona z salą nagrań oknem do podglądu) wraz z podstawowym wyposażeniem sprzętowym (mikrofony, okablowanie, stół mikserski, stacja komputerowa z oprogramowaniem do wielościeżkowej rejestracji dźwięku).

Estrada Rzeszowska daje możliwość darmowej rejestracji stworzonego materiału muzycznego, który w jakości studyjnej może posłużyć, np. jako materiał promujący artystę na serwisach internetowych.

- "Studio Dźwięków Pogranicza" nie działa komercyjnie i z założenia nie ma stanowić konkurencji dla biznesowej działalności studiów dźwiękowych w Rzeszowie i okolicach, choćby z uwagi na wymagania, które należy spełnić, aby skorzystać z oferty studia - mówi Krzysztof Delikat, koordynator studia nagrań "Studio Dźwięków Pogranicza".

Do nagrań dopuszcza się:
- twórczość związaną z dziedzictwem kulturowym i narodowym lub regionalnym. Preferowane są tradycyjne materiały z terenu Rzeszowa i województwa Podkarpackiego, twórczość ludowa w oryginale lub w autorskiej adaptacji (folklor, folk),

-  twórczość autorską, w tym: teksty utworów muszą być napisane w języku polskim lub takie teksty będą stanowić minimum 60%(+) rejestrowanego materiału, a muzyka musi być autorska (np. napisana specjalnie dla podmiotu rejestrującego nagranie) lub taka muzyka będzie stanowić minimum 60%(+) rejestrowanego materiału.

Po nagraniu prawa licencyjne do zarejestrowanego materiału (nagrania) należą jednocześnie do Estrady Rzeszowskiej i muzyków biorących udział w rejestracji. Zarejestrowany materiał (nagranie) nie może być wykorzystywany komercyjnie, co oznacza, że nie można z nagrań czerpać korzyści materialnych, a podmiot wykonujący musi posiadać zgodę na wykorzystanie materiału do nagrania i ponosi w tym zakresie pełną odpowiedzialność względem Estrady Rzeszowskiej i osób zainteresowanych.

mg
Fot. Estrada Rzeszowska

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?