KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pomysł to nie wszystko - biznes z Funduszami Europejskimi

Startuje czwarta edycja organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju "Lekcji o Funduszach Europejskich". Tym razem akcja skierowana jest do młodzieży ponadgimnazjalnej, a jej motywem przewodnim jest przedsiębiorczość. Podczas tytułowych lekcji uczniowie dowiedzą się m.in., jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w prosperujący biznes.

REKLAMA


- Popularyzacja idei przedsiębiorczości wśród młodzieży jest niezwykle ważna. Liczymy, że zajęcia przeprowadzone w ramach projektu zainteresują uczniów tematyką Funduszy Europejskich, wpłyną na wybór ich ścieżki zawodowej, w tym zainspirują do zakładania innowacyjnych przedsiębiorstw - zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych z Polski Wschodniej (woj. lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego) zainteresowani udziałem w projekcie mogą zgłaszać się do 16 grudnia br.

Przedsięwzięcie zakłada przeprowadzenie tytułowych "Lekcji o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość" w oparciu o specjalnie przygotowany scenariusz. Atrakcyjna formuła zajęć oraz dostarczone pomoce dydaktyczne (m.in. komiks oraz ćwiczenia dodatkowe) zachęcą młodzież do czynnego uczestnictwa w lekcji. Materiały będą również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zajęcia będą kończyć się konkursem. Uczniowie, którzy najszybciej rozwiążą zadanie związane z tematyką prezentowaną w trakcie Lekcji, otrzymają drobne upominki.

ns

  • autor: ns

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?