KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pościg za pijaną nastolatką. Uciekając uderzyła w budynek

Pościg za pijaną nastolatką. Uciekając uderzyła w budynek Fot. archiwum KPP Sanok

PODKARPACIE/SANOK: Uciekając przed policjantami gwałtownie skręciła i wjechała w budynek. W wyniku zderzenia jeden z pasażerów ma złamaną rękę. Nastolatka miała w organizmie 0,7 promila alkoholu.

REKLAMA


15 lutego, przed godz. 4 rano, policjanci na ul. Głogowej w Sanoku zauważyli Forda, którego kierowca nie stosował się do znaków drogowych, a nawet często zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu.

- Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, policjanci dali wyraźny sygnał do zatrzymania. Jednak zamiast wykonać polecenie policjantów, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci pojechali w pościg za piratem drogowym. Jadąc za Fordem ul. Rymanowską funkcjonariusze widzieli, jak w pewnym momencie samochód gwałtownie skręcił w ul. Dąbrowiecką. W tym momencie kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ścianę budynku - relacjonuje komenda powiatowa Policji w Sanoku.

Okazało się, że za kierownicą pojazdu znajdowała się 19-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. Miała w organizmie 0,7 promila, nie posiadała uprawnień do kierowania. Z kobietą podróżowali czterej mężczyźni w wieku 16, 20, 34 i 36 lat. Dwaj najstarsi również nie byli trzeźwi. Każdy z nich miał po ponad 2 promile alkoholu. 36-latek został przewieziony do szpitala. Badania wykazały złamanie ręki.

19-latka została zatrzymana do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut spowodowania wypadku drogowego. Dziewczyna stanie przed sądem.

pd
Fot. archiwum KPP Sanok

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?