Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Dwóch Wielkich Nieobecnych - Beksiński - Wajda. Wystawa w Rzeszowie

Od 25 listopada do 2 grudnia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce będzie można zwiedzać wystawę zatytułowaną "Dwóch Wielkich Nieobecnych - Beksiński - Wajda", poświęconą twórczości wybitnych polskich artystów, Zdzisława Beksińskiego i Andrzeja Wajdy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

REKLAMAPo raz pierwszy prace dwóch wielkich polskich artystów będą miały okazję spotkać się w nowoczesnej przestrzeni Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce. Celem wystawy jest przybliżenie ich twórczości, która skupiała się na różnych płaszczyznach ich działalności artystycznej.

- Nasze zaangażowanie w ten projekt jest pewnego rodzaju podziękowaniem dla obu twórców za ich nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury i sztuki - mówi Agata Brożek, dyrektor marketingu i sprzedaży Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce.
 
Na wystawie zostanie zaprezentowanych około 70 prac. Grafiki komputerowe Zdzisława Beksińskiego pochodzą z Muzeum Historycznego w Sanoku, natomiast rysunki i szkice Andrzeja Wajdy z Galerii Bagno 2 w Warszawie.

Wystawie będzie towarzyszyć premiera autobiograficznego filmu dokumentalnego Andrzej Wajda "Moje Inspiracje", w którym mistrz odsłania tajniki swojego warsztatu reżyserskiego, opowiadając między innymi o swojej fascynacji twórczością wybitnych polskich malarzy oraz o czerpaniu inspiracji z ich dzieł przy realizowaniu filmów i spektakli teatralnych. Film jest znakomitą promocją polskiego malarstwa i przypomnieniem najważniejszych dzieł przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów w Polsce.
 
O CWK
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce stało się centrum życia towarzyskiego, kulturalnego oraz osiągnięć technologicznych województwa podkarpackiego. To wszystko dzięki licznym wydarzeniom, takim jak Forum Inteligentnego Rozwoju czy Kongres 590, jakie do tej pory odbyły się w CWK. To idealne miejsce organizacji wszelkiego rodzaju targów wystaw, konferencji czy kongresów.

ps/mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj