KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Maraton pływacki na rzecz Oskarka - ruszyły zapisy

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Karol Słomka

Ruszyły zapisy na II Nocny Charytatywny Maraton Pływacki. Celem imprezy jest pomoc choremu Oskarka z Moderówki. Maraton odbędzie się już w nocy z 28/29 maja (sobota/niedziela).

REKLAMA


Pływacy chcą pokonać ubiegłoroczny rekord przepłyniętego dystansu oraz zbierać pieniądze na rehabilitację małego Oskarka z Moderówki.

- Maraton odbędzie się tym razem na basenie przy ul. Sportowej 8 w (Turaszówka). Podczas imprezy przewidziane jest wiele atrakcji towarzyszących oraz zbiórka pieniężna do puszek Fundacji "Zdążyć z Pomocą" - informuje organizator, Maciej Koza z Klubu Pływackiego Masters.

Ponadto, już wcześniej zostało uruchomione subkonto (nr: 44 8642 1083 2002 8327 1467 0003, rachunek pomocniczy, II Charytatywny Maraton Pływacki, Oskar Szczepanik), na które zbierane są pieniądze od firm i instytucji.

 

Oskarek urodził się 16 kwietnia 2009 roku. Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce - niedowład czterokończynowy i padaczkę. W procesie leczenia potrzebna jest intensywna rehabilitacja, która przynosi efekty, ale jest bardzo kosztowna.

Oskarek jest pod stałą kontrolą poradni rehabilitacyjnej i neurologicznej, logopedy, psychologa oraz rehabilitantów.

- Dokładamy wszelkich starań, aby poprawić stan zdrowia Oskara i zapewnić jak najlepsze funkcjonowanie w otoczeniu. Nie jesteśmy w stanie sami pokryć kosztów rehabilitacji, zakupu specjalistycznego sprzętu. Wierzymy, że wraz z Państwa pomocą uda nam się osiągnąć zamierzony cel - mówią rodzice Oskarka, Monika i Roman Szczepanik.

Wraz z rozwojem dziecka wzrastają potrzeby związane z zakupem niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego i zakupem leków. Za zgromadzone pieniądze chłopiec będzie mógł wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz skorzystać z dodatkowych zajęć terapeutycznych.


Oskar Szczepanik

- Prosimy o wsparcie organizacji II Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie oraz rehabilitację chłopca. Mamy nadzieję, że nie pozostaną Państwo obojętni na nasz apel i za każdą wpłatę z dobrego serca serdecznie dziękujemy w imieniu Oskara - dodają rodzice chłopca.

Zapisy rozpoczęte
Regulamin oraz karta zgłoszeń do pobrania na stronie www.masters.krosoft.pl. Nieprzekraczalny termin zgłoszeń upływa 20.05 (piątek, godz. 24.00)
Wszelkie informacje i ciekawostki dot. tegorocznej imprezy znajdziecie w wydarzeniu FB: 2 Nocny Charytatywny Maraton Pływacki, Krosno 28/29.V.2016.

Zobacz relację z Pierwszego Maratonu Pływackiego w Krośnie: Przepłynęli 295 km. Pierwszy Nocny Maraton Pływacki przeszedł do historii [FILM].

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?