KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dzieciaki na rowery czyli Mini Wyścig Solidarności

W piątek (30 czerwca) w Krośnie będzie organizowany będzie 9. Mini Wyścig Kolarski "Solidarności". Wydarzenie odbywa się w ramach 28. edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków.

REKLAMA


Tradycją stała się organizacja Mini Wyścigu w miastach na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Cykl wyścigów dla najmłodszych kolarzy rozpoczyna się 25 czerwca w Łodzi. Dziewczęta i chłopcy będą rywalizować w dziewięciu miastach, w tym w Krośnie, 30 czerwca.

Warunkami do uczestnictwa są uzyskanie zgody rodziców (formularz zgłoszeniowy) oraz posiadanie w trakcie zawodów sztywnego kasku, który można bezpłatnie wypożyczyć u organizatora. W imprezach mogą również brać udział dzieci zrzeszone w uczniowskich klubach sportowych (UKS). W ich przypadku zgoda może również zostać wypisana przez trenera klubowego. Każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną, a opiekunowie, rodzice lub trenerzy dowody osobiste.

Formularz po wypełnieniu należy odesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przesłać faksem na numer (42) 677 26 06. Zgłoszenia przyjmowane są również w dniu wyścigu u Organizatora.

Dzieci będą rywalizować w następujących kategoriach wiekowych:
- Chochliki (kategoria A, dzieci do 5  lat), dystans ok. 200 metrów,
- Krasnale (kategoria B, dzieci w wieku 6-8 lat), dystans ok. 800 metrów,
- Skrzaty (kategoria C, dzieci w wieku 9-10 lat), dystans ok. 1200 metrów,
- Elfy (kategoria D, dzieci w wieku 11-12 lat) dystans ok. 1600 metrów.

Za każdym razem organizatorzy przeprowadzą grupę najmłodszych kolarzy na start. Zawody będą prowadzone według przepisów Polskiego Związku Kolarskiego.

W każdej z kategorii będą prowadzone indywidualne oraz oddzielne klasyfikacje dla dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy otrzymają koszulki oraz nagrody i medale, a także dyplomy, które otrzymają wszyscy uczestnicy. Dodatkowo każdy młody kolarz, który wystąpi w co najmniej dwóch wyścigach na terenie województwa łódzkiego (Łódź, Zduńska Wola, Tomaszów Mazowiecki) lub województwa podkarpackiego (Stalowa Wola, Mielec, Krosno) będzie rywalizował o miano najlepszego mini-kolarza województwa. Na mecie każdego z wyścigów 7 pierwszych zawodników otrzyma następującą liczbę punktów za zajęte miejsca: 1m-7 pkt., 2m-6 pkt., 3m-5 pkt., 4m-4 pkt., 5m-3 pkt., 6m-2 pkt., 7m-1 pkt. Do klasyfikacji generalnej będą się liczyć dwa najlepsze występy.

Harmonogram zawodów w Krośnie (Park Jordanowski):
- 10.30: zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w namiocie Mini Wyścig "Solidarności",
- 12.00: start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii,
- 13.30: rozpoczęcie ceremonii dekoracji.

Programy wyścigów mają charakter orientacyjny i możliwe są ich modyfikacje. Szczegółowy regulamin można znaleźć - tutaj.

Organizatorem cyklu imprez jest Łódzkie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu, Rekreacji i Turystyki "Peleton".

Zobacz także: 28. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?