Podwójne pudło w Beitostolen

Dobrze wystartował, w rozpoczętym w sobotę sezonie biathlonowym, Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko)  pochodzący z Iwonicza Zdroju. Nasz olimpijczyk z Vancouver zajął w sobotę (27.11.), 37 miejsce w zawodach o Puchar International Biathlon Union (IBU) w miejscowości Beitostolen w Norwegii.

W sprincie stracił do zwycięzcy Francuza Simona  Fourcade (27:41.6), 2:21.8, popełniając dwa niecelne strzelania. Była to lokata najlepsza spośród  Polaków.
Początek sezonu o wiele lepiej zacząłem w porównaniu do ubiegłego. Pozdrawiam kibiców z Podkarpacia- powiedział  Łukasz.

W niedzielę nie wystartował. Wkrótce zostanie ogłoszony skład reprezentacji Polski na kolejną edycję Pucharu Świata w biathlonie. Mamy nadzieję, że znajdzie się tam Łukasz Szczurek.

Przypomnijmy:
Łukasz Szczurek, 28 stycznia 2010 roku dołączył do składu reprezentacji Polski na XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie decyzją Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Pochodzi z Iwonicza Zdroju, obecnie mieszka w Kościelisku. Łukasz Szczurek jest dwukrotnym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych. W 2006 roku w Presque Isle wywalczył srebro, a rok później w Martell złoto zwyciężając m. in. z Dominikiem Landertingerem, Tarjei Boe czy Martinem Fourcade.

21 stycznia 2010 roku zajął 28. miejsce w biegu indywidualnym w Anterselwie. Wówczas zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze.