KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piknik Lotniczy już za miesiąc! Zobacz wstępny program

Trwają przygotowania do III Podkarpackich Pokazów Lotniczych, które odbędą się na krośnieńskim lotnisku 2 września. Udział w pokazach weźmie 40 samolotów cywilnych, samoloty wojskowe i śmigłowce!

REKLAMA


W powietrzu zaprezentują się między innymi: Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry z Dęblina, Grupa Akrobacyjna Żelazny, Cellfast Flying Team z Krosna, Grupa Akrobacyjna Firebirds, Royal Star Aero, słowacka grupa rekonstrukcyjna Retro Sky Team, a także soliści: Artur Kielak, Maciej Pospieszyński, Mateusz Strama, Krzysztof Cwynar.

Na ziemi zaplanowano: wystawę statyczną samolotów, inscenizacje walk z okresu I i II wojny światowej, animacje plastyczno-konstruktorskie dla dzieci, wykłady Politechniki Dziecięcej, stanowiska popularnonaukowe przygotowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, jak również strefę beneficjentów Funduszy Europejskich. Będzie to jedna z największych imprez lotniczych w Polsce.

Impreza organizowana jest we współpracy i przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa Podkarpackiego.

- To wydarzenie, które już na stałe wpisało się w krajobraz naszego regionu. Pierwsze podniebne show odbyło się w Mielcu w 2015 roku. Rok później kontynuowaliśmy tę tradycję na II pokazach w podrzeszowskiej Jasionce. Tym razem wędrujemy do kolejnego podkarpackiego lotniska i zapraszamy Was na obserwację mrożących krew w żyłach akrobacji do Krosna. Impreza odbędzie się 2 września. Organizujemy ją wspólnie z Samorządem Miasta Krosna. Na krośnieńskim niebie będzie można zobaczyć znane zespoły akrobacyjne. Nie zabraknie wspaniałych atrakcji tak na ziemi, jak i w powietrzuWładysław Ortyl, marszałek województwa Podkarpackiego.

- Idea organizowania pokazów lotniczych łączy w sobie chęć i zapał do integrowania mieszkańców naszej małej ojczyzny, a tym samym pielęgnowania wśród nich wiedzy i pamięci o wspaniałej tradycji lotniczej, która na Podkarpaciu ma szczególnie długą i piękną historię, a co ważniejsze jest nieustannie kontynuowana w firmach zrzeszonych w Dolinie Lotniczej. Podobnie jak w latach ubiegłych organizacja imprezy odbywa się na skrzydłach Funduszy Europejskich. W ramach imprezy promowane będą środki europejskie. Już dziś gorąco zachęcam wszystkich Państwa do udziału w imprezie plenerowej. Z pewnością będzie to wielkie widowisko, które pozostanie na długo w naszej pamięci - dodaje marszałek.


P R O G R A M
III Podkarpackie Pokazy Lotnicze - Odlotowe Fundusze (2 września 2017)

Pokazy lotnicze:
- 10.00 - 18.00: pokazy lotnicze z udziałem m.in.: Biało-Czerwonych Iskier, Fire Birds, Artura Kielaka, Grupy Akrobacyjnej Żelazny, Macieja Pospieszyńskiego, Mateusza Stramy, Krzysztofa Cwynara, Royal Star Mielec, Celfast oraz Retro Sky.

Impreza towarzysząca:
- 10.00 - 18.00: stoiska beneficjentów Funduszy Europejskich: Nasza Chata, Muzeum Dziedzictwa Szkła, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, Park Naukowo - Technologiczny Rzeszów-Dworzysko, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku, Uzdrowisko Rymanów Zdrój, Uzdrowisko Iwonicz-Zdrój, FIN Sp. z o.o., Urząd Miasta Krosna, Urząd Miasta w Jaśle, Urząd  Gminy Kolbuszowa, Urząd Gminy Sanok, Urząd Gminy Dębica, Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta Tarnobrzega, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

"Mały piknik"
- 10.00 - 18.00: animacje plastyczno - konstruktorskie dla dzieci przygotowane przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie: składane samoloty, samoloty z pianki, tworzenie największego statku powietrznego, patyczkolandia, królestwo klocków, ścianka - kolorowanka, malowanie buziek.

- 12.00 - 18.00: Wykłady Politechniki Dziecięcej przygotowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza:
-> 12.00 - 13.30: chemia wokół nas,
-> 14.00 - 15.00: fascynujący świat fizyki,
-> 15.30 - 16.30: dlaczego samolot lata,
-> 17.00 - 18.00: wielki wybuch, czarne dziury i Kosmos.

- 12.00 - 18.00: stanowiska popularno-naukowe przygotowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza (chemia jest wszędzie, fascynujący świat fizyki, dlaczego samolot lata, robomaker - strefa Lego, mobilne planetarium).

Więcej informacji wkrótce.

Weź udział w wydarzeniu na FB: III Podkarpackie Pokazy Lotnicze - Odlotowe Fundusze

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?