Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Josef Béres wygrywa sobotę. Trwa 41. Bieszczadzki Wyścig Górski

Béres Jozef, Mitsubishi Lancer EVO3 Béres Jozef, Mitsubishi Lancer EVO3 Fot. Łukasz Strzelecki

Słowaccy kierowcy okazali się najszybsi podczas inauguracji sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Załużu. W klasyfikacji generalnej najszybszy był Josef Béres w Lancerze Evo 3 grupy E1. Drugie miejsce przypadło Igorowi Drotarowi w Lancerze WRC, a trzecie miejsce zajął Mistrz Polski GSMP 2014 Dubai w Lancerze Evo Berg Monster.

Zawody jakie rozgrywane były na 4688 metrowej trasie ruszyły punktualnie o godzinie 9:00. Dwa podjazdy treningowe i dwa wyścigowe praktycznie do końca odbywały się w pełnym słońcu. Dosłownie na 15 minut przed zakończeniem drugiego podjazdu wyścigowego, czarne chmury jakie zgromadziły się na Załużem przyniosły deszcz i ostatnia dziesiątka zawodników jechała już na mokrej nawierzchni.

Najlepszym czasem dnia popisał się Josef Béres, który podczas drugiego podjazdu osiągnął 2.22.169 i tym samym jest to nowy rekord trasy Wujskie-Tyrawa Wołoska.

W polskiej klasyfikacji na pierwszym stopniu podium znalazł się Igor Drotar w Lancerze WRC.Drugie miejsce należało do Dubaja, a trójkę uzupełnił Waldemar Kluza.

Poza pierwszą trójką sklasyfikowany został Tomasz Myszkier, debiutujący w GSMP za kierownicą Porsche 997 GT3 Cup oraz Marcin Gładysz w VW Scirocco R, który zajął piąte miejsce w klasyfikacji GSMP.

Najszybszym kierowcą kategorii I okazał się Robert Steć w Loli, wyprzedzając Sebastiana Fołtę w Oplu Lotus.
Mistrzostwa Słowacji zdecydowanie wygrał Josef Beres, który różnicą 5 sekund pokonał Igora Drotara i Jana Milona w Fabii WRC.

Grupa A to pierwsze w tym roku zwycięstwo Grzegorza Kozioła, który pojechał 4 sekundy szybciej na dwóch podjazdach niż Rafał Serafinowicz i Damian Paliga.

Najszybszym kierowcą grupy N okazał się prowadzący Lancera Evo X Krzysztof Dereń. Drugie miejsce przypadło Wojtkowi Szulcowi, a trójkę zamknął Bartosz Bąk.

W nowej klasyfikacji generalnej grupy HS zwycięzcą okazał się Wojciech Bełtowski w Audi Sport Quattro, który zdecydowanie wygrał z Rafałem Szulcem w Lancii Delta i Jackiem Handlem w BMW M3.

Niedzielna odsłona 41 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego rozpoczyna się o godzinie 8:30 jednym podjazdem treningowym. Pierwszy wyścig wystartuje o godzinie 12:00. Pół godziny po pierwszym podjeździe ruszy drugi, a puchary wręczone zostaną o godzinie 17:00.