Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Mistrzostwo Polski dla Ratajczyka, awaria Kluzy

Mistrzostwo Polski dla Ratajczyka, awaria Kluzy Fot. Agnieszka Wołkowicz / Agencja UMA

55 kierowców klasyfikowanych w 11. Rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski - 15. Wyścigu Górskim Korczyna, zmagało się ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi panującymi na trasie wyścigu. Poranne treningi rozegrano na suchej nawierzchni, podczas pierwszego podjazdy wyścigowego padał deszcz. W tych warunkach najlepiej poradził sobie Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer Evo IX 7 Motorsport), wygrywając w obu podjazdach wyścigowych. Na mokrej nawierzchni Ratajczyka nie dogonił wygrywający wcześniejsze  podjazdy treningowe Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS), zajmując w obu podjazdach wyścigowych  drugie miejsce.

REKLAMAW deszczowych warunkach znakomicie radził sobie, jadący N - grupowym Mitsubishi Lancerem EVO IX Karol Krupa z Borg Warner Racing Team, który w pierwszym wyścigu przyjechał jako trzeci. Jednak na przesychającej nawierzchni nie miał szans z mocniejszymi samochodami Andrzeja Szepieńca (Mitsubishi Lancer), Tomasza Myszkiera (Skoda Fabia WRC) i Szymona Piękosia (Mitsubishi Lancer). Ostatecznie w 11 rundzie GSMP zwyciężył Michał Ratajczyk z łącznym czasem 4:10,425, przed Szymonem Łukaszczykiem (4:14,909) i Andrzejem Szepieńcem (4: 22,358), który w tym sezonie okazjonalne pokazuje się na wyścigowych trasach. Tym samym Michał Ratajczyk zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski w Klasyfikacji Generalnej GSMP.

Ogromny dramat przeżył ubiegłoroczny mistrz Polski Waldemar Kluza, który na finałowe rundy GSMP przywiózł do Korczyny nową broń - Skodę Fabię WRC. Na starcie do pierwszego podjazdu wyścigowego uszkodzeniu uległ elektroniczny sterownik skrzyni biegów. Ta rzadka awaria pozbawiła Wieliczanina mistrzowskiego tytułu.

Podjazdy treningowe i wyścigowe pierwszego dnia 15 Wyścigu Górskiego Prządki kilka razy przerywane były przez pojawienie się na trasie  czerwonej flagi. Dwukrotnie zawodnicy uderzali w energochłonne bariery, najdłuższa przerwa spowodowana była koniecznością utylizacji i uprzątnięcia oleju, który pojawił się na trasie po awarii jednego z samochodów.

Wyścig w Korczynie był także rundą GSMP Historycznych; pod nieobecność zwycięzcy serialu, Wojciecha Koczeskiego, który zdobył komplet punktów we wszystkich rundach w których startował, rywalizację w tej kategorii wygrał jadący BMW E 30 318 is Marcin Kacperek.

W 2018 w wyścigach górskich pojawiła się nowa konkurencja towarzysząca: Puchar Podkarpacia w Jeździe na Regularność w Wyścigach Górskich. W grupie kierowców - amatorów startujących w tej konkurencji, czasy najbardziej zbliżone do podanego przez organizatorów uzyskał Łukasz Wais (Polski Fiat 125 p).

Mariusz Süss
Fot. Agnieszka Wołkowicz / Agencja UMA

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj