KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/sport/2011/12/11/a

Rozmowy z mistrzami kierownicy

Michał Szuster i Grzegorz Duda byli specjalnymi gośćmi Rozmów z Mistrzami, które odbyły się w RCKP 30 listopada. Obaj utytułowani zawodnicy zapowiedzieli, że w miarę możliwości chcą brać udział w kolejnych tego typu imprezach.

REKLAMA


Michał Szuster (http://michalszuster.pl/) to wielokrotny Mistrz Polski i Mistrz Europy w rajdach motocyklowych. Jest reprezentantem w Kadrze Narodowej, a także drużynowym Wicemistrzem Świata w „Sześciodniówce”.
Grzegorz Duda to wielokrotny Mistrz Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Jest także Mistrzem Europy Strefy Centralnej w Samochodowych Mistrzostwach Europy.

alt

W czasie spotkania wyświetlano filmy z treningów i zawodów z udziałem obu Mistrzów. Na scenie zaprezentowano motocykl Michała Szustera. Samochody wyścigowe zapewnił Michał Bochenek, zawodnik Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie (http://www.bochenekracing.pl/).

Zawodnicy komentowali filmy, mówili o różnicach pomiędzy samochodem wyścigowym, a  „cywilnym”. Grzegorz Duda podkreślał, że samochód na rajd lub wyścig jest doskonale zabezpieczony, dzięki temu nawet z groźnie wyglądających wypadków zawodnicy często wychodzą bez szwanku. – Mamy jedną trasę, przygotowaną, wysprzątaną, nie czekają nas niespodzianki mówił Grzegorz Duda. Podkreślano też na przykładzie sytuacji z filmów, że w razie wypadku na wyścigu lub rajdzie, natychmiast na miejscu jest pomoc, co praktycznie nigdy nie zdarza się w wypadkach drogowych.

{vimeo}33489768{/vimeo}

Zawodnicy namawiali amatorów wyścigowej jazdy, by zapisywali się do Klubów, brali udział w zawodach. Co jest konieczne by rozpocząć karierę zawodnika? Na początek bierze się udział w imprezach amatorskich, Konkursowych Jazdach Samochodem (KJS) – Na pewno potrzebne są dobre chęci, dużo samozaparcia i dużo wyrzeczeń mówił Grzegorz Duda – nie od razu dostaje się pieniądze od sponsorów – uprzedzał – Kiedy zaczynałem jeździć w KJS-ach, poznałem mojego przyjaciela, Roberta Szelca, który powiedział „jest fajny Klub w Krośnie, przyjdź do nas, będziesz startował w Klubie” i tak się stało, jest mi tu dobrze. Bardzo często dostaje pytania, szczególnie od prasy regionalnej w Tarnowie, „dlaczego Klub w Krośnie?” Ja zawsze powtarzam, dlatego że Klub w Krośnie stworzył mi możliwości rozwoju, dlatego tutaj startuję do dzisiaj.

- Brakuje tego typu imprez, które poprawiają świadomość społeczną podkreślał Grzegorz Dudatrzeba odróżniać jazdę szybką, sportową, od tej drogowej.

Michał Szuster zwracał uwagę, że kierowcy samochodów, w tym także ciężarówek nie szanują motocyklistów, wymuszają np. pierwszeństwo na motocyklistach zakładając, że motocykl wyhamuje.

{vimeo}33489832{/vimeo}

Zawodnicy po oficjalnej części rozdawali autografy i rozmawiali z kibicami. Każdy mógł wejść na scenę i z bliska zobaczyć motocykl Michała Szustera, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorami Rozmów z mistrzami był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Urząd Miasta Krosna oraz Automobilklub Małopolski w Krośnie. Patronat medialny objął portal KrosnoCity.pl

{gallery}sport/2011/12/11/a{/gallery}

Piotr Dymiński
Foto: Jakub Czekański
Materiały filmowe użyte w materiale zostały udostępnione do publikacji przez KrosnoCity.pl za zgoda Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie

  • autor: Piotr Dymiński

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?