KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rozmowy z mistrzami kierownicy

Michał Szuster i Grzegorz Duda byli specjalnymi gośćmi Rozmów z Mistrzami, które odbyły się w RCKP 30 listopada. Obaj utytułowani zawodnicy zapowiedzieli, że w miarę możliwości chcą brać udział w kolejnych tego typu imprezach.

REKLAMA


Michał Szuster (http://michalszuster.pl/) to wielokrotny Mistrz Polski i Mistrz Europy w rajdach motocyklowych. Jest reprezentantem w Kadrze Narodowej, a także drużynowym Wicemistrzem Świata w „Sześciodniówce”.
Grzegorz Duda to wielokrotny Mistrz Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Jest także Mistrzem Europy Strefy Centralnej w Samochodowych Mistrzostwach Europy.

alt

W czasie spotkania wyświetlano filmy z treningów i zawodów z udziałem obu Mistrzów. Na scenie zaprezentowano motocykl Michała Szustera. Samochody wyścigowe zapewnił Michał Bochenek, zawodnik Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie (http://www.bochenekracing.pl/).

Zawodnicy komentowali filmy, mówili o różnicach pomiędzy samochodem wyścigowym, a  „cywilnym”. Grzegorz Duda podkreślał, że samochód na rajd lub wyścig jest doskonale zabezpieczony, dzięki temu nawet z groźnie wyglądających wypadków zawodnicy często wychodzą bez szwanku. – Mamy jedną trasę, przygotowaną, wysprzątaną, nie czekają nas niespodzianki mówił Grzegorz Duda. Podkreślano też na przykładzie sytuacji z filmów, że w razie wypadku na wyścigu lub rajdzie, natychmiast na miejscu jest pomoc, co praktycznie nigdy nie zdarza się w wypadkach drogowych.

{vimeo}33489768{/vimeo}

Zawodnicy namawiali amatorów wyścigowej jazdy, by zapisywali się do Klubów, brali udział w zawodach. Co jest konieczne by rozpocząć karierę zawodnika? Na początek bierze się udział w imprezach amatorskich, Konkursowych Jazdach Samochodem (KJS) – Na pewno potrzebne są dobre chęci, dużo samozaparcia i dużo wyrzeczeń mówił Grzegorz Duda – nie od razu dostaje się pieniądze od sponsorów – uprzedzał – Kiedy zaczynałem jeździć w KJS-ach, poznałem mojego przyjaciela, Roberta Szelca, który powiedział „jest fajny Klub w Krośnie, przyjdź do nas, będziesz startował w Klubie” i tak się stało, jest mi tu dobrze. Bardzo często dostaje pytania, szczególnie od prasy regionalnej w Tarnowie, „dlaczego Klub w Krośnie?” Ja zawsze powtarzam, dlatego że Klub w Krośnie stworzył mi możliwości rozwoju, dlatego tutaj startuję do dzisiaj.

- Brakuje tego typu imprez, które poprawiają świadomość społeczną podkreślał Grzegorz Dudatrzeba odróżniać jazdę szybką, sportową, od tej drogowej.

Michał Szuster zwracał uwagę, że kierowcy samochodów, w tym także ciężarówek nie szanują motocyklistów, wymuszają np. pierwszeństwo na motocyklistach zakładając, że motocykl wyhamuje.

{vimeo}33489832{/vimeo}

Zawodnicy po oficjalnej części rozdawali autografy i rozmawiali z kibicami. Każdy mógł wejść na scenę i z bliska zobaczyć motocykl Michała Szustera, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorami Rozmów z mistrzami był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Urząd Miasta Krosna oraz Automobilklub Małopolski w Krośnie. Patronat medialny objął portal KrosnoCity.pl

Piotr Dymiński
Foto: Jakub Czekański
Materiały filmowe użyte w materiale zostały udostępnione do publikacji przez KrosnoCity.pl za zgoda Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie

  • autor: Piotr Dymiński

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?