KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Motorowy Finał WOŚP w Krośnie

W niedzielę, 8 stycznia odbędzie się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz atrakcji przewidzianych na Rynku oraz hali MOSiR, dla fanów motoryzacji przewidziano miłą niespodziankę. Sprawdź swoje umiejętności i baw się! Zebrane przy tym pieniądze zasilą konto Orkiestry.

REKLAMA


alt

Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe Krosno oraz Automobilklub Małopolski Krosno zapraszają wszystkich chętnych na „Akademię Bezpiecznej Jazdy”, gdzie pod czujnym okiem instruktorów będzie można doskonalić swoje umiejętności prowadzenie samochodu.
Początek planowany jest na godzinę 10:00 na parkingu przy ul. Legionów (obok stadionu Karpat).

W programie między innymi:

 • test Stewarta - na masce samochodu umieszczone jest specjalne koło z piłeczką, która nie może wypaść podczas pokonywania slalomu. Wymusza to na kierowcy płynną jazdę, oczywiście konkurencja jest na czas.
 • poślizg kontrolowany, pod okiem instruktora (w zależności od warunków pogodowych),
 • jazda sprawnościowa w swoim samochodzie.

alt
Stewart - na masce samochodu umieszczone jest specjalne koło z piłeczką

„Akademia” odbędzie się dzięki zapałowi i pracy wolontariuszy, działaczy klubów oraz kibice sportów motorowych. Wysokość wpisowego jest dowolna, a uzyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na cele WOŚP.

alt

Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w licytacji, która odbędzie się w parku maszyn na terenie stadionu. Licytowane będą między innymi:

 • przejazd na fotelu pilota w samochodzie specjalnym, po zamkniętej trasie Wyścigu Górskiego „Prządki 2012”, w trakcie trwania zawodów (w dniach 19 – 20 maja 2012) Do licytacji przewidziano 3 „przejazdówki”. Cena wywoławcza to jedyne 100 zł.
 • „Złoty Karnet” – uprawniający do wejścia wraz z osobą towarzyszącą na wszystkie imprezy związane ze sportem żużlowym, które odbędą się na terenie stadionu „Karpat” w sezonie 2012. Oprócz tego posiadacz karnetu będzie miał niepowtarzalną okazję wstępu do parku maszyn oraz spotkań z zawodnikami. Cena wywoławcza również wynosi 100 zł.
 • kevlar jednego z zawodników klubu.
 • pamiątki klubowe oraz inne związane z historią motoryzacji

alt

Początek licytacji planowany jest na godzinę 11:00. W trakcie trwania licytacji organizatorzy zapraszają również na kiełbaskę z grilla. Całość wpływów z licytacji zostanie przekazana na cele WOŚP.

Pomóżmy innym przy okazji wspólnej zabawy.

red./pd
Foto: arch. , Przemysław Niepokój -Hepnar

 • autor: red./pd

1 komentarz

 • Marcin_1

  Czy beda tam samochody WORD-a ? :) Bedzie okazja zapytac kogos stamtad co robi word-owski samochod w bocznych uliczkach miasta po godz. 19-20 w Krosnie..:P

  Zgłoś nadużycie Marcin_1 czwartek, 05, styczeń 2012 10:46 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?