Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Różowa Pantera zmierza po tytuł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwszy wyścigowy weekend cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrany zostanie już w najbliższy weekend 19 i 20 maja na malowniczej trasie z Korczyny koło Krosna do Rezerwatu Prządki. Zawodnicy przez dwa dni zmagań będą mieli do pokonania ponad 40 kilometrów podczas 9 podjazdów jakie odbędą się w sobotę i niedzielę.

REKLAMAMeteorolodzy zapowiadają słoneczną pogodę, która tym bardziej powinna sprzyjać osiąganiu dużych prędkości oraz przyciągnąć na trasę liczne grono kibiców, jacy co roku przyjeżdżają na inaugurację wyścigów górskich właśnie na Podkarpacie do Korczyny.

alt

Na liście zgłoszeń organizatorzy zapisali 83 zawodników, co jest rekordem frekwencji w GSMP Prządki, a między innymi Aleksandra Michałowskiego, obecnego Wicemistrza Polski klasyfikacji generalnej GSMP, który na 1 i 2 rundę przywiezie Mitsubishi Lancera HKS Evo „Różowa Pantera”.

Aleksander Michałowski:
No i zaczyna się nam kolejny ciekawy sezon. Przed inauguracyjnymi rundami miałem okazję potrenować w poniedziałek. Mam trochę przeróbek w aucie i chciałem je przetestować, co wyszło mi bardzo dobrze. Jutro auto jedzie na hamownię i zobaczymy co tam drzemie pod maską. W czwartek robimy drugą sesję treningową, gdzie zamierzam pojeździć nieco szybciej no i jedziemy do Korczyny. Przed pierwszą jazdą po zimowej przerwie bałem się trochę pantery, ale ekipa Palonka Rally Sport zrobiła dobrą robotę i auto sprawuje się rewelacyjnie i przyznam, że ani jedna śrubka się nam nie poluzowała. W Korczynie pojadę na pewno tyle na ile pozwoli moje drugie ja, które dyktuje mi to co mogę w wyścigowym aucie. Konkurencja nie zimowała i przygotowała dobre samochody, natomiast ja mam zdrowe podejście do rywalizacji i nie będę zbytnio się spinał. Będę cieszył się z samego startu w Korczynie. Tym razem mam już książeczkę zdrowia odpowiedniego żółtego koloru i nadzieję, że nikt nie popsuje mi pierwszego weekendu w górach. Co do trasy, to jest taka jak co roku, a liczyć trzeba na pogodę, która da nam możliwość dobrej zabawy, a kibicom mile spędzonego czasu podczas zawodów. Dziękuję moim partnerom w tym sezonie firmom SONAX, MONDO oraz CENTRAL KORT. Dziękuję również ekipie Team Promotion Marketing i PR Sportowy za obsługę medialną, a portalowi www.wyscigigorskie.pl za patronat. Zapraszam też na www.motorsportmagazyn.pl gdzie przeczytacie wywiad ze mną. Zapraszam wszystkich do Korczyny i do zobaczenia.

Harmonogram:
Sobota 19 maja 2012

 • 8:30 - odprawa zawodników
 • 9.00 - 9.45 - podjazd zapoznawczy
 • 10.30 - 1 podjazd treningowy
 • 12.30 - 2 podjazd treningowy
 • 14.45 - ceremonia otwarcia zawodów
 • 15.00 - 1 podjazd wyścigowy
 • 17.00 - 2 podjazd wyścigowy
 • 19.00 - ceremonia zakończenia zawodów

Niedziela 20 maja 2012

 • 9.00 - 9.45 - podjazd zapoznawczy
 • 10.30 - 1 podjazd treningowy
 • 14.00 -  1 podjazd wyścigowy
 • 16.00 - 2 podjazd wyścigowy
 • 18.00 - ceremonia zakończenia zawodów

Łukasz Strzelecki | Press Officer
Foto: Ewa Manasterska

Ostatnio zmieniany czwartek, 17 maj 2012 12:49

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj