KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Roman Baran ośką chce być wysoko w Korczynie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zeszłoroczny Mistrz Polski w klasie Open-2000, utytułowany rzeszowski zawodnik Roman Baran już w najbliższy weekend 19 i 20 maja rozpoczyna kolejny sezon zmagań w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

REKLAMA


Tym razem Roman stoczy walkę z 82 zawodnikami jacy oprócz niego zgłosili się do inauguracyjnych rund rozgrywanych w Korczynie koło Krosna w ramach 9 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012. Rywalami Barana będą z pewnością Tomasz Senkowski i Rafał Grzywaczyk, startujący w klasie Open-2000.

alt

Z pewnością pogoda jaka zapowiadana jest przez meteorologów na najbliższy weekend, będzie stanowiła główny punkt programu. Jak dobrze pamiętamy z lat ubiegłych, ulewy jakie nawiedzały Korczynę, mocno mieszały w rywalizacji. Tym razem jednak ma być ciepło i słonecznie.

Roman Baran:
Początek sezonu zaczyna się bardzo fajnie bo na Podkarpaciu. Do Korczyny mam 70 kilometrów, więc traktuję ten wyścig jak mój domowy i jak co roku chcę się tu pokazać z dobrej strony moim kibicom z Rzeszowa i całego województwa. Do zawodów wystawiam Renault Clio jakim jeździłem w ubiegłym roku. To bardzo szybka ośka, konkurencyjna w stosunku do innych samochodów, która może jeszcze sporo zamieszać. Będę starał się podczas inauguracji sezonu podgryzać Lancery i podpiąć się do pierwszej dziesiątki. W stosunku do zeszłego sezonu auto jest lepiej wyważone i otrzymało znacznie lepsze zawieszenie. Jadę bez specjalnego ciśnienia bo jak to podczas pierwszych zawodów trzeba będzie jeszcze dostroić auto, żeby walczyć nim cały sezon w GSMP. Trasa jest wymagająca i szybka, a o wszystkim zadecyduje pogoda, która jak dobrze wiemy w Korczynie umie spłatać figla. Ważnym będzie aby organizator stanął na wysokości zadania przy 83 zawodnikach, ale o to raczej się nie martwię bo ekipa z Automobilklubu Małopolskiego ma w tym doświadczenie. Chciałbym aby wszyscy dobrze się bawili zawodnicy jak i kibice jacy pojawią się w Korczynie. Pozdrawiam kibiców z Rzeszowa i Podkarpacia i liczę na wasz doping. Podziękowania należą się firmie Team Promotion Marketing i PR Sportowy, jaka zajmuje się w tym sezonie moją obsługą medialną. Ogromne podziękowania dla moich sponsorów firm: SZiK, Grupa HANDLOPEX, opona.pl, Bendiks Rzeszów, Korporacja VIP, Agregaty Prądotwórcze Pex Pool Plus, B3Studio, Placard i Carrera Sport. Moimi patronami medialnymi na sezon 2012 są: Radio VIA Rzeszów, Nowiny Gazeta Codzienna, www.wyscigigorskie.pl. Trzymajcie kciuki za mój występ i widzimy się na trasie.

Łukasz Strzelecki | Press Officer

  • autor: Łukasz Strzelecki
Ostatnio zmieniany czwartek, 17 maj 2012 12:55

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?