Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W sobotę inauguracja sezonu piłkarskiego 2015/2016. Karpaty zagrają z Resovią Rzeszów

W sobotę inauguracja sezonu piłkarskiego 2015/2016. Karpaty zagrają z Resovią Rzeszów Fot. Karol Słomka

Już w najbliższą sobotę Karpaty Krosno zmierzą się z Resovią Rzeszów. Obie drużyny są faworytami do wygrania ligi. Karpaty mają duże ambicje pod nowym zarządem. Klub dąży do profesjonalizacji i jest faworytem do wygranej w lidze. Już pierwszy mecz będzie bardzo wymagający.

REKLAMAJuż w najbliższą sobotę rozgrywki zainauguruje III liga lubelsko - podkarpacka. W pierwszej serii spotkań zdecydowanie najciekawiej zapowiada się pojedynek Karpat Krosno z Resovią Rzeszów. Obie drużyny uznawane są za jednych z faworytów do wygrania ligi i już na samym początku sezonu staną naprzeciwko siebie.

Klub dąży do profesjonalizacji
Daniel Słyś, odpowiedzialny za kontakt Karpat z mediami zapowiada, że Klub dąży do profesjonalizacji. - Będziemy zmierzać w kierunku poprawy wizerunku piłki nożnej w Krośnie na Podkarpaciu. Chcemy, żebyśmy mogli przychodzić na mecze z żonami i dziećmi - dodaje Daniel Słyś.

Potwierdza to Marek Penar, prezes Klubu. - Stoimy u progu sezonu, który będzie bogaty w emocje. Będzie dużo radości i dużo rozpaczy wśród kibiców wszystkich drużyn. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie grali w przyszłym sezonie w nowej III Lidze czy też lidze sterowanej centralnie z Warszawy. To nasz podstawowy cel, jaki stawiamy sobie przed sezonem - powiedział na specjalnej konferencji prasowej prezes Marek Penar.

- Na bazie Krosna i powiatu krośnieńskiego chcemy stworzyć drużynę, która przyciągnie mieszkańców i kibiców, chcemy stworzyć coś co ucieszy wszystkich. Po to tu jesteśmy, żeby kibice przyszli i cieszyli się. Chcemy bawić się piłką nożną na dobrym poziomie - Marek Penar przedstawił swoje plany co do Karpat.

Wzmocniono skład
Trener Szymon Szydełko mówił o wzmocnieniu składu - Wybraliśmy zawodników, którzy pasują do naszej koncepcji, do tego jak chcemy, żeby wyglądała nasza drużyna. Są to zawodnicy sprawdzeni, którzy grali już gdzieś wyżej - powiedział trener Szymon Szydełko. Podkreślił przy tym, że zachowany został trzon drużyny z poprzedniego sezonu. O wzmocnieniach dodał: - Zawodnicy doświadczeni są bardzo potrzebni. W trudnych momentach doświadczenie będzie działało na naszą korzyść.

Sami nowi zawodnicy też liczą na sukces. - Jest to mocna drużyna. Przychodzimy do drużyny, która wie czego chce i wie o co walczy - mówią o Karpatach Krosno.

Tomasz Hajto będzie gościem specjalnym meczu Karpaty - Resovia
Inaugurujący sezon 2015/2016 pojedynek pomiędzy Karpatami Krosno i Resovią Rzeszów wywołuje ogromne zainteresowanie. Na trybunach z pewnością zasiądzie spora liczba widzów, wśród której nie zabraknie znakomitych gości. Jednym z nich będzie Tomasz Hajto, 62-krotny reprezentant Polski, członek Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski! Tomasz Hajto w Polsce reprezentował barwy Hutnika Kraków, Górnika Zabrze i ŁKS Łódź, w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał ponad 200 spotkań. Zagraniczny klub, który kibicom kojarzy się z Hajtą to przede wszystkim Schalke 04 Gelsenkirchen, polski obrońca grał także w MSV Duisburg, FC Nuneberg oraz angielskich zespołach Southampton i Derby County.

Niespodzianka
Podczas sobotniego spotkania z Resovią Rzeszów na sympatyków Karpat będzie czekała niespodzianka. W specjalnie przygotowanym namiocie na terenie stadionu będzie możliwość zakupu gadżetów związanych z klubem. Dodatkowo do nabycia będzie także program meczowy dotyczący meczu Karpaty - Resovia.

Zobacz także: Piłkarze i kibice Karpat zagrają dla Marcelka.

KSKK/pd
Fot. Karol Słomka

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj