KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Orlen Liga: Najlepsze polskie siatkarki przyjadą do Krosna

Orlen Liga w Krośnie Orlen Liga w Krośnie Fot. KSS Karpaty Krosno

Siatkówka na najwyższym poziomie wraca do Krosna. Ale tym razem w wykonaniu pań. Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno zaprasza na Noworoczny Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Krosna (2-4.01). Walczyć o niego będę trzy czołowe drużyny Orlen Ligi.

REKLAMA


Dotąd Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno organizowało turnieje z udziałem drużyn Plus Ligi - najwyższej w Polsce klasie rozgrywkowej siatkówki męskiej. Tym razem do Krosna zjadą najlepsze polskie siatkarki - zawodniczki drużyn Orlen Ligi.

alt

- Nie udało nam się w 2013 roku zorganizować turnieju siatkarzy, natomiast nie ustawaliśmy w wysiłkach, aby jednak zorganizować turniej na wysokim siatkarskim poziomie - mówi Janusz Fic, członek zarządu Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno. - Do Krosna przyjadą znakomite drużyny: Muszynianka Muszyna, BKS Aluprof Bielsko-Biała i Impel Wrocław.

alt

- Turniej to prawdziwa gratka dla kibiców. Naszą misją jest popularyzacja siatkówki, pokazywanie jej w jak najlepszym wydaniu - podkreśla Andrzej Hojnor, prezes KSS Karpaty Krosno. - Sami też podglądamy, chcemy brać przykład z najlepszych - dodaje.

Turniejowi towarzyszyć będzie akcja zbiórki krwi. - Chcemy pomóc w propagowaniu krwiodawstwa, przyczynić się do poszerzenia rzeszy krwiodawców. Podczas turnieju będziemy zachęcać do podzielenia się darem życia - dodaje Janusz Fic. Aby oddać krew należy spełnić kryterium wiekowe (18-65 lat), być zdrowym, wypoczętym. Chętnych do oddania krwi kwalifikował będzie obecny na miejscu lekarz.

Zbiórkę zaplanowano na sobotę (4.01) w godz. od 11.00 do 14.00. Na osoby, które oddadzą krew, czekać będzie specjalny okolicznościowy karnet, upoważniający do wstępu na wszystkie imprezy organizowane przez KSS Karpaty Krosno w 2014 roku.

alt

- Turniej jest pierwszym wydarzeniem nowego roku, jest dobrym prognostykiem na przyszłość, jeśli chodzi o działania związane z rozwojem siatkówki w Krośnie. Nie oczekujemy wyżyn ekstraligowych, ale chcemy, by ten sport, zarówno męski, jak i żeński, był na dobrym poziomie. W ten sposób tworzymy koalicję sponsorów, którzy wspierają siatkówkę. Nie chcemy ich zawieść - mówi Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

- 2013 rok był dla Karpat wyjątkowy pod względem wyniku sportowego - podsumowuje Andrzej Hojnor. - Debiut siatkarek na parkietach I-ligowych jest marzeniem. Na 10 meczów - 7 wygranych. Przegraliśmy tylko z przeciwnikami dużego formatu, którzy mają aspiracje do gry w Orlen Lidze. Wyjątkowe wyniki ma też zespół męski - 12 meczów z rzędu bez porażki. Spisuje się pięknie. 

Turniej z udziałem drużyn Orlen Ligi odbędzie się w nowym roku, tuż po przerwie świąteczno-noworocznej (2-4.01).

Program turnieju:

2 stycznia 2014 (czwartek), godz. 18.00
Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS - BKS Aluprof Bielsko-Biała

3 stycznia 2014 (piątek), godz. 18.00
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław

4 stycznia 2014 (sobota), godz. 16.00
Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS

Ceny biletów: normalny  - 10 zł, ulgowy - 5 zł, karnet na wszystkie mecze - 25 zł.
Bilety będą dostępne w kasie MOSiR-u od 30 grudnia.

(kss)

  • autor: kss

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?