Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Malarstwo Tadeusza Marszałka w BWA [WYSTAWA]

Krośnieńskie BWA zaprasza od 17 maja na wystawę malarstwa Tadeusza Marszałka, artysty pochodzącego z Krościenka Wyżnego, studenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

REKLAMATadeusz Marszałek urodził się 8 lutego 1949 r. w Krościenku Wyżnym. Malarstwem interesował się od dzieciństwa lecz dopiero jako człowiek dojrzały poświęcił się mu bez reszty. Jego nauczycielem i doradcą w sprawach artystycznych był Stanisław Puchalik - profesor ASP w Krakowie. Zadebiutował indywidualną wystawą prac w Muzeum Okręgowym w Krośnie w 1997 roku. Swoją twórczość prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych i w ramach kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2000 r. bierze udział w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich. Jest członkiem krakowskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Interesuje się podróżami, kosmosem, gra w szachy. Krytycy zgodnie podkreślają, że Tadeusz Marszałek jest jednym z mistrzów tworzenia nastroju, nawet jeśli w jego obrazach pojawia się człowiek uwikłany dramat egzystencji. Liryczność, poetycki nastrój jego dzieł są atutem tego malarstwa.

O malarzu tak pisze prof. Bogusz Salwiński z krakowskiej ASP: "Materia malarska jego płócien, dojrzała, profesjonalna, nasycona, pełna eterycznej wibracji, sensualnej wrażliwości faktury, zaskakujących kontrapunktów opozycji kolorystycznych jest dowodem wieloletniej, konsekwentnej pracy i nawarstwionych formalnych doświadczeń. Prace jego noszą charakter lekkości i spontaniczności, żywiołowego gestu a`la prima, jednorazowej erupcji energii. To prawda ale tylko połowiczna. Nad niektórymi kompozycjami pracuje kilka miesięcy. Wątpliwości, które miewa po drodze, są dowodem jego zdolności do intelektualnej samokontroli i autokrytycyzmu."

Biuro Wystaw Artystycznych
Krosno, ul. Portiusa 4
Wystawa czynna: od 17 maja do 14 czerwca 2019 r.

(bwa), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj