Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Gazociąg - temat nie powrócił na dwóch kolejnych sesjach

Podczas sesji Rady Miasta w marcu radni nie zajęli się sprawą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Krosna "Białobrzegi - Krościenko Niżne - g700". Kontrowersyjny projekt zdjęto z porządku obrad jeszcze w styczniu.

REKLAMAPlan miał być uchwalony już w styczniu, jednak po burzliwej dyskusji podczas obrad poprzedzających sesję Komisji Geodezyjnej, prezydent zdecydował o zdjęciu punktu z porządku obrad. Prezydent Piotr Przytocki odpowiadając wtedy portalowi KrosnoCity.pl poinformował, że temat powróci na następnej (lutowej) sesji. Prezydent przewidywał, że miesiąc wystarczy na uzgodnienie stosownego porozumienia z inwestorem.

Sprawa porozumienia jest istotna, ponieważ chodzi o zabezpieczenie interesu gminy. W wyniku porozumienia to Inwestor pokryłby koszty wynikające miedzy innymi z obniżenia wartości nieruchomości po uchwaleniu Planu. Podczas komisji naczelnik Wydziału Geodezji Krzysztof Wilk, stwierdził, że ten temat może dotyczyć nawet 180 prywatnych nieruchomości. Zgodnie z proponowaną jeszcze w styczniu treścią porozumienia Inwestor miał pokryć koszty wynikające z obniżenia wartości nieruchomości do łącznej kwoty 100 tysięcy Euro. Radni obawiają się, że koszt odszkodowań może być wyższy oraz, że obciążyłby gminę.

Prezydent Przytocki dodaje, że gazociąg nie jest inwestycją miejską tylko rządową, a Urząd Miasta Krosna nie ma wpływu na podejmowanie rozmów przez Inwestora z właścicielami działek.

Punkt dotyczący uchwalenia Planu "Białobrzegi - Krościenko Niżne - g700" nie znalazł się w programie sesji Rady Miasta w lutym i marcu. Nie dodano go też do programu nadzwyczajnej sesji jaka odbyła się 11 kwietnia.

W marcu prezydent Piotr Przytocki w przerwie obrad Rady Miasta powiedział portalowi KrosnoCity.pl, że nadal nie doszło do porozumienia z Inwestorem planującym gazociąg przez Krosno.

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj