KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Szkolenie lotnicze: zakup wyposażenia w przyszłym roku

Szkolenie lotnicze: zakup wyposażenia w przyszłym roku Fot. KrosnoCity.pl

Opóźnione zostanie wyposażenie "Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii" w sprzęt do szkolenia lotniczego. Z tego powodu wprowadzono zmiany do budżetu miasta i wieloletniej prognozy finansowej.

REKLAMA


W uzasadnieniu napisano, że wydłuża się okres realizacji projektu do 2015 r. w związku z przesunięciem na przyszły rok części płatności dotyczących dostaw wyposażenia. Tym samym zmniejsza się nakłady na 2014 r. o 2.000.000 zł przesuwając je na 2015 r.

O co chodzi? Wyjaśnia wiceprezydent Krosna, Bronisław Baran. Poinformował, że przetarg został anulowany z powodu wysokiej ceny. Chodzi o nowoczesny sprzęt do szkolenia lotniczego: wyciągarki, szybowce, symulatory lotu. - Zrobimy kolejny przetarg i myślę że uda nam się kupić ten sprzęt za niższą cenę - podsumowywał Bronisław Baran. Zakup został przełożony na następny rok.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii powstało przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3. ("Mechanik"). Na powierzchni niemal 3,8 tys. m² powstało siedemnaście nowych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt, pracowni i laboratoriów oraz trzy pracownie lotnicze. Cały projekt pochłonął 14 mln zł, w tym kwotę ponad 10 mln zł pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego. O otwarciu Centrum pisaliśmy w KrosnoCity.pl w 2012 roku: "Mechanik" nowoczesnych technologii.

Celem CEZiNT jest kształcenie kadr dla innowacyjnych branż przemysłu i współpraca z przedsiębiorstwami, głownie branży lotniczej. Z warsztatów korzystać będą także studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

O planowanym rozwoju szkolenia lotniczego w "Mechaniku" mówił dyrektor tej szkoły podczas II Festiwalu Nauki - zobacz tutaj.

pd

  • autor: pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?