KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Budynek jest w dobrej kondycji. Będzie zabezpieczony

Budynek jest w dobrej kondycji. Będzie zabezpieczony Fot. KrosnoCity.pl

Dziś na terenie nieruchomości przy ul. Piłsudskiego, gdzie doszło wczoraj (22.05) do zawalenia się przedniej ściany szczytowej remontowanego budynku przeprowadzona została ekspertyza techniczna przez Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Budynek jest w dobrej kondycji.

REKLAMA


Komisja przeprowadziła analizę stanu technicznego nieruchomości przy Piłsudskiego. Jak powiedział w rozmowie z KrosnoCity.pl Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Stanisław Łojek, prowadzone prace remontowe wykonywane były niezgodnie z prawem budowlanym. - Trwają czynności prokuratorskie w tej sprawie - mówi Stanisław Łojek.

W tej chwili nie ma decyzji o rozbiórce obiektu. Dom jest stabilny. - Budynek jest w dobrej kondycji. Najważniejsze jest życie i bezpieczeństwo ludzi. Pozostałe ściany zostaną zabezpieczone od  strony wewnętrznej i zewnętrze tak by nie stwarzały zagrożenia  - dodaje Łojek.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. - Zabezpieczone zostały dokumenty dotyczące prowadzonych prac inwestycyjnych. Czekamy również na szczegółowe ekspertyzy instytucji zajmującej się nadzorem budowlanym - mówi dla KrosnoCity.pl Janusz Ohar, Prokurator Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

W czwartkowe popołudnie, około godziny 18:00 zawaliła się ściana szczytowa remontowanego budynku przy ulicy Piłsudskiego w Krośnie. W zdarzeniu zostało poszkodowanych trzech mężczyzn prowadzących prace przy nieruchomości. Zostali wydobyci spod gruzowiska i przewiezieni do szpitala.

Ulica Piłsudskiego do późnych godzin wieczornych była nieprzejezdna. Obecnie zamknięty dla ruchu pieszych został chodnik przy ulicy Piłsudskiego. Zablokowany również jest częściowo pas prawo-skrętu w kierunku ulicy Podwale.

Zobacz także: Katastrofa budowlana na Piłsudskiego. Trzech poszkodowanych

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?