KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Budowlanka" wyróżniona

Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w MZS nr 5 w Krośnie popularnie nazywane “Budowlanką” zostało wyróżnione w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła.

REKLAMA


Wyróżnienie przyznano 22 maja. “Budowlanka” zajęła wysokie miejsce wśród wszystkich Szkół Ponadgimnazjalnych w całym mieście w oparciu o wyniki z egzaminów maturalnych i Edukacyjnej Wartości Dodanej opracowanej przez Instytut Badań Edukacyjnych.
 
W związku z tym, że Szkoła w czterech podsumowaniach egzaminów uzyskała bardzo dobre wyniki i wysoką efektywność mierzoną w EWD, miała możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła.

Program ten, skierowany jest dla najlepszych Liceów i Techników w całej Polsce, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiągają bardzo dobre wyniki z egzaminów maturalnych oraz wysoką efektywność mierzoną w EWD. Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom. Szkoła w procesie weryfikacji uzyskała 170 punktów, co oznacza że zakwalifikowała się do Programu jako Szkoła 3 gwiazdkowa (maksymalna możliwa liczba gwiazdek to 5).
 
Uczestnictwo w Programie było jednoznaczne z nadaniem szkole Certyfikatu Wiarygodności.

Portfolio wszystkich wyróżnionych szkół można zobaczyć na Stronie Internetowej Programu: www.wiarygodna-szkola.pl w zakładce "Wiarygodne Szkoły" a także na Facebooku.

md

  • autor: md

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?