KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Syreny zawyją w Krośnie. To alarm w godzinę "W"

Syreny zawyją w Krośnie. To alarm w godzinę "W" Fot. Stefan Bałuk | Jerzy Piorkowski (1957) Miasto Nieujarzmione, Warsaw: Iskry, pp. 70 no ISBN

W najbliższy piątek 1 sierpnia mija 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W rocznicę godziny "W" czyli o godz. 17.00 w całym kraju zawyją syreny.

REKLAMA


Dzień 1 sierpnia jest datą symboliczną w polskim kalendarzu. W tym dniu cała Polska czci pamięć i oddaje hołd żołnierzom Powstania Warszawskiego oraz mieszkańcom stolicy poległym i zamordowanym w czasie powstania.

W hołdzie poległym syreny zostaną włączone o godz. 17:00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę. - Z apelem do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. Ma to na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci bohaterów oraz cywilnych ofiar Powstania Warszawskiego. Wojewoda zaapelowała także o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej na budynkach użyteczności publicznej - mówi Małgorzata Oczoś-Błądzińska, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?