KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Prace na DK28 idą pełną parą. Od poniedziałku kolejne utrudnienia na "Guzikówce" Polecamy

Przejście dla pieszych od os. Traugutta w ul. Jagiellońską (poniedziałek, 12 sierpnia) Przejście dla pieszych od os. Traugutta w ul. Jagiellońską (poniedziałek, 12 sierpnia) Fot. KrosnoCity.pl

Kolejne zmiany i utrudnienia czekają mieszkańców "Guzikówki" w związku z przebudową krośnieńskiej "obwodnicy". Zamknięte zostało przejście dla pieszych od os. Traugutta w ul. Jagiellońską. W poniedziałek (18.08) zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Witosa i Batorego. Rozpoczną się tam prace związane z budową ronda. Mieszkańcom zabraknie również ciepłej wody.

REKLAMA


W sobotę (9.08) otwarty został dwukierunkowy ruch na nowo wybudowanym odcinku prawej jezdni i wiadukt południowy na DK28. Ta informacja cieszy kierowców, ale niepokoi pieszych ponieważ zamknięte zostało przejście w ul. Jagiellońską.


Przejście dla pieszych od os. Traugutta w ul. Jagiellońską (poniedziałek, 11 sierpnia)

Zmiana w organizacji spotkała się z sprzeciwem wielu mieszkańców. O sytuacji pisaliśmy w poniedziałek: Zamknięte przejście na Guzikówce, co dalej?

Jak informuje Urząd Miasta Krosna, na chwilę obecną piesi winni korzystać z przejść dla przy skrzyżowaniu ul. Podkarpacka-Czajkowskiego. Wykonawca jest w trakcie uzgodnień zmian w projekcie czasowej organizacji ruchu, które umożliwią wykonanie tymczasowego przejścia z os. Traugutta w ul. Krukierka.

Docelowo przejścia dla pieszych powstać ma pod budowanym wiaduktem na DK28. Urzędnicy zapewniają, że będzie to rozwiązanie bezpieczne, ale mieszkańcy będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia.

Zamkną skrzyżowanie ul. Witosa z Batorego
Od poniedziałku (18.08) zamknięty dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Witosa i Batorego. Utrudnienia związane są z rozpoczynająca się budową ronda. Ruch będzie się odbywał na około os. Traugutta. Tymczasem ruch pojazdów do i z os. Traugutta odbywa się w dalszym ciągu po drodze tymczasowej z płyt.

 

Rozpoczęły się prace związane z budową drugiej części wiaduktu
Rozpoczęły się prace rozbiórkowe na istniejącej jezdni DK28 przy osiedlu Traugutta. W tym tygodniu rozpoczną się również prace ziemne związane z przygotowaniem wykopu dla posadowienia wiaduktu północnego.

Trwają roboty związane z przygotowaniem podbudowy pod łącznice oraz budową muru na łącznicy wyjazdowej z os. Traugutta. Kontynuowane są także prace związane z budową ekranów akustycznych po stronie prawej.

Osiedle Traugutta oraz Żwirki i Wigury bez ciepłej wody
Od 18 do 25 sierpnia nastąpi przerwa technologiczna w dostawach ciepła na potrzeby ciepłej wody dla osiedla Traugutta i mieszkańców bloków przy ul. Żwirki i Wigury w Krośnie. Przerwą zostają objęte również wszystkie obiekty użyteczności publicznej zasilane z sieci Oddziału Energetyki Cieplnej w rejonie dwóch osiedli.

Utrudnienia spowodowane są przebudową ciepłociągu i wodociągu w obszarze modernizacji krośnieńskiej "obwodnicy". Jak informuje Oddział Energetyki Cieplnej, w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych przerwa może zostać przedłużona do środy 27 sierpnia.

mg

 • autor: mg

2 komentarzy

 • pieszy

  To kiedy będzie to tymczasowe przejście w ul. Krukierka? Może te uzgodnienia zmian jeszcze do końca przebudiwy będą trwały? ehh... szkoda słów. Zagrodzili siatką stare przejście. Ale ludzie i tak przechodzą. Późnym wieczorem widziałem jak facet z rowerem przeszedł tamtędy na drugą stronę jezdni, a z przeciwka tez jakoś przechodził jakiś młody chłopak. Już ta siatka przewrócona od strony osiedla - mieszkańcy chcą tymczasowego przejścia! Czekamy...

  Zgłoś nadużycie pieszy środa, 13, sierpień 2014 23:20 Link do komentarza
 • Wyborca

  GETTO GZK, dziękuję urzędasom....

  Zgłoś nadużycie Wyborca środa, 13, sierpień 2014 22:27 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?