KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Bronkobus" na pustym Rynku

"Bronkobus" na pustym Rynku Fot. KrosnoCity.pl

Trwa kampania wyborcza przed wyborami na prezydenta RP. 17 marca dotarli do Krosna zwolennicy "Bronka", czyli Bronisława Komorowskiego. Przed południem na płytę Rynku wjechał "Bronkobus". Staż Miejska czuwała nad bezpieczeństwem wizyty i prawidłowym parkowaniem autokaru.

REKLAMA


10 maja odbędą się wybory prezydenta RP. Kampania wyborcza prowadzona jest również w Krośnie.

Kampanię w Krośnie prowadził już Andrzej Duda (kandydat popierany przez PiS), niestety czasu miał niewiele, a i tak mówił głównie o Śląsku: Andrzej Duda był w Krośnie, mówił głównie o Śląsku.

Nasze miasto odwiedził też Janusz Korwin-Mikke (kandydat popierany przez partię KORWiN, którą założył tuż przed wyborami), a jego zdjęcie z krośnieńskiej "targowicy" zamieszczone na naszym portalu stało się popularnym w sieci memem.

"Bronkobus" był prawie pusty, przede wszystkim nie było samego Bronisława Komorowskiego, o którego pytali nieliczni mieszkańcy, jacy pojawili się na Rynku. - Jak to? "Bronkobus" bez Komorowskiego? - to zadawane z niedowierzaniem pytanie padało chyba najczęściej.

Nie było ani hucznego powitania, ani protestów. Kampanii w Krośnie nie wsparli też posłowie Platformy Obywatelskiej. Lokalną Platformę Obywatelską reprezentowały jedynie Joanna Frydrych (radna sejmiku województwa z naszego okręgu) i Daria Balon (radna Miasta Krosna). Obecna była również grupa wolontariuszy, którzy rozdawali nielicznym na Rynku mieszkańcom ulotki, gadżety oraz zbierali podpisy. Z wizyty "Bronkobusa" także powstał mem krążący w Internecie - zobacz tutaj.

Bronisław Komorowski otrzymał zaproszenie do Krosna i możliwe, że odwiedzi nasze miasto przed wyborami. Równocześnie podkreślano, że Komorowski musi pogodzić kampanię wyborczą z obowiązkami głowy państwa, zatem nie ma jeszcze pewności czy z zaproszenia skorzysta.

pd

  • autor: pd

8 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?