KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

XII Krośnieńskie Targi Edukacyjne za nami

XII Krośnieńskie Targi Edukacyjne za nami Fot.UMK

W Krośnie odbyły się już po raz 12. Targi Edukacyjne. Uczniowie gimnazjów mogli skorzystać z pomocy doradców zawodowych oraz poznać zasady rekrutacji elektronicznej do szkół. Szkoły miały okazję do prezentacji swoich atutów.

REKLAMA


W otwarciu Targów brali udział przedstawiciele samorządu Krosna i Powiatu Krośnieńskiego.

- Po raz 12. spotykamy się w Krośnie, gdzie prezentowana jest szeroka oferta edukacyjna nie tylko Krosna, ale i powiatu krośnieńskiego - powiedział na otwarciu targów prezydent Piotr Przytocki. - Oferta jest bardzo dobra, szkoły są bardzo dobre. Wybór należy do młodzieży - podkreślał prezydent.

Lucyna Opoń, kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego w Krośnie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty życzyła uczniom dobrych wyników na egzaminie gimnazjalnym, żeby mogli dostać się do wybranej szkoły.
W tym roku na absolwentów gimnazjów czeka ponad 1600 miejsc w pięciu liceach ogólnokształcących, siedmiu technikach i czterech zasadniczych szkołach zawodowych prowadzonych przez krośnieński samorząd.

Na portalu elektronicznej rekrutacji zamieszczony jest szczegółowy informator o wszystkich szkołach pondgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Krosno.

- Na stronie zamieszczone zostały kryteria i terminy zapisów oraz poradniki dla gimnazjalistów i ich rodziców. Sukcesywnie będą zamieszczane także niezbędne dokumenty i formularze. Korzystając z serwisu będzie można wypełnić podanie o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej, sprawdzić wyniki rekrutacji, a w razie potrzeby skorzystać z bazy wolnych miejsc - informuje krośnieński Wydział Edukacji.

Zapisy do krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych rozpoczną się 14 maja 2015 r.

W targach uczestniczyli rodzice z dziećmi, które mają problem z doborem szkoły. Oprócz szkół z Krosna i powiatu krośnieńskiego w targach wzięły udział placówki z Jasienicy Rosielnej, Orzechówki, Jabłonicy Polskiej , Brzozowa, Szebni oraz Szkoła Leśna z Leska.

Do odwiedzenia targów zgłoszono 1700 uczniów, ale frekwencja była wyższa, bo targi odwiedziło blisko 2000 uczniów.

Dni Otwarte
Od 26 marca warto także odwiedzić szkoły ponadgimnazjalne, szczególnie w czasie organizowanych przez nie Dni Otwartych. Placówki zapraszają na spotkania zarówno grupy zorganizowane, jak osoby indywidualne - rodziców i gimnazjalistów.

Dni otwarte w krośnieńskich szkołach ponadgimnazjalnych zaplanowane zostały według harmonogramu dostępnego - tutaj.

Film powstał przy współpracy Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?