KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


17 tysięcy złotych dla Towarzystwa Św. Brata Alberta

Podkarpacki Urząd Wojewódzki Podkarpacki Urząd Wojewódzki Fot. KrosnoCity.pl

Konkurs na realizację zadań na rzecz osób bezdomnych został rozstrzygnięty. 17 tysięcy złotych trafi do krośnieńskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

REKLAMA


Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska zatwierdziła przedstawiony przez komisję konkursową podział środków dla organizacji pozarządowych.

Na realizację zadań na rzecz osób bezdomnych wojewoda przeznaczy w tym roku 500 tys. zł. W otwartym konkursie ofert mogły brać udział organizacje pozarządowe i stowarzyszenia prowadzące schroniska i noclegownie oraz inne placówki, które realizują zadania w zakresie pomocy na rzecz osób bezdomnych. Organizacje złożyły 24 oferty. 22 oferty konkursowe zostały rozpatrzone pozytywnie, 1 oferta została odrzucona z przyczyn formalnych, natomiast 1 ofertę odrzucono z przyczyn merytorycznych.
 
Dotacje zostaną przeznaczone na działania osłonowe, profilaktyczne i aktywizujące, w szczególności na prowadzenie prac remontowych, zakup wyposażenia, środków higienicznych i opatrunkowych, koszty związane z bieżącą działalnością placówek, a także na aktywizację zawodową osób bezdomnych i rozwój infrastruktury, w tym na zwiększenie miejsc noclegowych.

W Krośnie dotacja została przyznana Towarzystwu Pomocy im. Św. Brata Alberta. Jest to 17 tysięcy złotych.

W styczniu w województwie podkarpackim przeprowadzono akcję liczenia bezdomnych. W Krośnie jest ich 30. Dla porównania liczba bezdomnych w Jaśle jest podobna, ale w Sanoku jest ich już ponad 100.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?